Straż Graniczna zatrzymała trzech Afgańczyków ,,wytypowanych” z dwóch grup nielegalnych imigrantów. Ich zadaniem było przeprowadzenie cudzoziemców przez granicę, przekazanie kurierom i w planach szybki powrót na Białoruś.

W trakcie minionego weekendu 115 cudzoziemców usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. „29 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę, w sobotę 31, natomiast w piątek 55” – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie. Podkreślono, że na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w  Krynkach i Bobrownikach migranci przedostając się na terytorium Polski pokonali rzekę graniczną Świsłocz.

Z kolei funkcjonariusze Straży Granicznej z Czeremchy zatrzymali trzech Afgańczyków. Zostali ,,wytypowani” z dwóch grup nielegalnych imigrantów. Ich zadaniem było przeprowadzenie cudzoziemców przez granicę, przekazanie kurierom i w planach szybki powrót na Białoruś.

Straż Graniczna podkreśla, że ujawnieni w weekend cudzoziemcy pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich obywatele Uzbekistanu, Tadżykistanu, Afganistanu, Etiopii, Nigerii, Syrii, Iraku, Turcji, Mali, Kamerunu, Gwinei, Kongo i Iranu.

Zobacz także: SG: migranci coraz częściej wybierają szlak przez Litwę

Straż Graniczna odnotowała w lutym br. 185 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Jak informowaliśmy, polskie służby ostrzegają, że otwiera się nowa droga dla nielegalnych imigrantów: samolotami z Kuwejtu do Moskwy i na Białoruś. Obawy potęguje fakt, że już teraz cudzoziemcy dostają się do Mińska czy Grodna właśnie z Rosji. Loty z Kuwejtu do Moskwy miały wystartować 2 lutego.

Zobacz także: Nielegalna imigracja. Niemcy chcą zaostrzyć reguły azylowe

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz