Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że powrót Ukrainy do dawnych granic nie jest już możliwy – przekazała w sobotę agencja prasowa Tass.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, że powrót Ukrainy do dawnych granic nie jest już możliwy.

„Ukraina, którą znaliśmy, w granicach, które kiedyś były, już nie istnieje i nigdy więcej jej nie będzie. To oczywiste” – powiedziała w wywiadzie dla Sky News – Arabia, opublikowanym na jej kanale Telegram w piątek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, przedstawiciel władz zainstalowanych w obwodzie chersońskim przez Rosjan poinformował, że jego nowonarodzeni mieszkańcy będą obywatelami Rosjan.

Informację tę przytoczyła w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. Zacytowała ona wypowiedź Kiriłła Striemousowa, wiceszefa współpracującej z Rosjanami administracji wojskowo-cywilnej obwodu chersońskiego. „Dzieci urodzone na terytorium obwodu chersońskiego po 24 lutego otrzymają obywatelstwo Federacji Rosyjskiej” – powiedział Striemousow.

Przedstawiciel władz współpracujących z Rosjanami, dodał, że także wszystkie sieroty otrzymają rosyjskie obywatelstwo.

Zobacz też: Ukraina: rosyjscy wojskowi przywożą rodziny do obwodu chersońskiego

RIA Nowosti przytacza również wypowiedź Striemousowa z dnia poprzedniego, kiedy to stwierdził on, że w regionie jest „gorączkowy popyt” na rosyjskie paszporty. Obliczał liczbę wniosków o nabycie obywatelstwa Rosji złożonych w obwodzie chersońskim na dziesiątki tysięcy. RIA Nowosti przypomniała, że pierwsi mieszkańcy regionu otrzymali rosyjskie paszporty jeszcze 11 czerwca.

Obwód chersoński został szybko opanowany przez wojska rosyjskie po rozpoczęciu ich inwazji na Ukrainę 24 lutego. To właśnie na froncie południowym Rosjanie odnieśli największe sukcesy. Chersoń jest jedynym miastem obwodowym opanowanym przez Rosjan w toku tej inwazji. Właśnie z tego regionu pochodzi Aleksiej Kowalow – jedyny członek ukraińskiego parlamentu, który przeszedł na stronę Rosjan.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz