Z powodu koronawirusa LOT i Wizzair zawieszają rejsy do Włoch

Do 12 marca linie lotnicze LOT zawieszają wszystkie rejsy do Włoch. Z kolei Wizzair poinformował, że aż do 3 kwietnia zawiesza w trybie natychmiastowym połączenia lotnicze z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo.

Rzecznik prasowy LOT Michał Czernicki przekazał w niedzielę Polskiej Agencji Prasowej (PAP), że do 12 marca br. LOT tymczasowo zawiesza wszystkie rejsy do Włoch. Osoby, które posiadają bilety na te połączenia zostaną poinformowane o tym fakcie.

„W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane” – pisze PAP.

Rzecznik zaznaczył, że przewoźnik rozumie, iż światowa sytuacja epidemiologiczna może powodować niepewność wśród pasażerów linii lotniczych.  „Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, LOT wprowadził politykę elastycznej zmiany terminu podróży”- dodał.

„Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podroże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej. Zapewniamy, iż stale monitorujemy sytuację i na bieżąco dostosowujemy do niej naszą ofertę. Dziękujemy za okazywane nam zaufanie i zapewniamy, iż dokładamy wszelkich starań, aby nasi pasażerowie mieli dostęp do bezpiecznych i jak najbardziej dogodnych rozwiązań. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebook-u (Messenger)” – zaznaczył rzecznik.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wizzair ogłosił zawieszenie w trybie natychmiastowym wszystkich połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo. Powodem jest zamknięcie regionu północnych Włoch (ma ono na celu opanowanie epidemii koronawirusa).

W komunikacie przesłanym PAP Wizzair wyjaśnił, że rezerwacje tych rejsów, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie. Pasażerowie będą o tym informowani automatycznie.

Jak informuje PAP „klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air”. W przypadku zaś pasażerów, którzy rezerwowali bilety za pośrednictwem biura lub agencji podróży, powinni oni skontaktować się z firmą, z której pośrednictwa korzystają.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, rząd Włoch podjął decyzję o ograniczeniu komunikacji w i z regionem Lombardii. Dodatkowo podobne ograniczenia wprowadzono w 14 okręgach kilku innych regionów Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro e Urbino, Venezia, Padova, Treviso, Asti, Vercelli, Novara, Verbano Cusio Ossola and Alessandria. Osobom wjeżdżającym i wyjeżdżającym z tych terenów bez specjalnego zezwolenia grożą kary finansowe. „Wiemy, że środki [przeciw epidemii] wymagają poświęceń, ale to ruch odpowiedzialności za siebie” – powiedział premier Włoch Giuseppe Conte. Ograniczenia na objętych kwarantanną obszarach będą dotyczyły około 16 mln ludzi.

Rząd Włoch podjął radykalną decyzję o wprowadzeniu kwarantanny o tak szerokim zasięgu terytorialnym po opublikowaniu w sobotę danych wskazujących, że w kraju tym jest już 5883 zakażonych. Z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa we Włoszech zmarły już 233 osoby

Czytaj także: Koronawirus także w Bułgarii

pap / forsal.pl / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz