YouTube zablokował ukraińskie, prorosyjskie kanały telewizyjne 112 Ukraine, NewsOne i ZIK, które są powiązane z posłem z Platformy Opozycyjnej – Za Życiem, Wiktorem Medwedczukiem – poinformowała w sobotę agencja Unian.

Jak poinformowała agencja prasowa Unian, YouTube zablokował ukraińskie, prorosyjskie kanały telewizyjne 112 Ukraine, NewsOne i ZIK, które są powiązane z posłem z Platformy Opozycyjnej – Za Życiem, Wiktorem Medwedczukiem.

Kanały telewizyjne nadal można znaleźć podczas wyszukiwania, ale nadawanie jest wstrzymane.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

2 lutego 2021 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wykonał decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony  o nałożeniu sankcji na posła Tarasa Kozaka z Platformy Opozycyjnej, a także na osiem podmiotów, które są założycielami kanałów telewizyjnych na Ukrainie, jak 112, ZIK i NewsOne, które zyskały rozgłos dzięki rozpowszechnianiu rosyjskich narracji. Nadawanie kanałów telewizyjnych w multipleksach cyfrowych i sieciach kablowych zostało zawieszone we wczesnych godzinach rannych 3 lutego.

Ukraiński minister kultury i polityki informacyjnej Oleksandr Tkaczenko powiedział, że Ukraina dwukrotnie oficjalnie zwróciła się do YouTube z prośbą o zamknięcie prorosyjskich kanałów telewizyjnych, a mianowicie 112 Ukraine, NewsOne i ZIK, które są powiązane z posłem Platformy Opozycyjnej – Za Życiem Wiktorem Medwedczukiem.

Minister wypowiedział się w rozmowie z mediami RBC Ukraine 20 kwietnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Warto przypomnieć, że według sondażu Centrum Razumkowa, pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrałby obecnie urzędujący prezydent Wołodymyr Zełenski. Chce na niego głosować 23,1% tych, którzy deklarują udział w wyborach i zdecydowali, na kogo zagłosują. Na drugim miejscu znalazłby się Jurij Bojko z Platformy Opozycyjnej z 19,9% głosów.

Tuż za Bojką znalazł się były prezydent, przewodniczący opozycyjnej Europejskiej Solidarności, Petro Poroszenko z 17,8%. Dwucyfrowy wynik uzyskałaby jeszcze była premier Julia Tymoszenko z partii „Batkiwszczyna”, na którą chciałoby zagłosować 11,2% ankietowanych.

Na dalszych miejscach w sondażu znaleźli się: Ihor Smeszko (4,9%), Anatolij Hrycenko (3,4%), Wołodymyr Hrojsman (3,1%), Ołeh Laszko (2,8%), Dmytro Razumkow (2,1%), Rusłan Koszułynski z nacjonalistycznej Swobody (1,6%), Ołeksandr Wiłkuł (1,5%) oraz Witalij Kliczko (1,2%).

Gdyby w drugiej turze spotkali się Zełenski i Bojko, zwyciężyłby obecny prezydent stosunkiem głosów 58:42. Z Zełenskim przegrałby także Poroszenko, ale już tylko w stosunku 54:46.

W hipotetycznym pojedynku pomiędzy Bojką a Poroszenką zwyciężyłby ten drugi uzyskując 54,2% głosów.

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz