8 kwietnia 2010 r. w Kijowie otwarto wystawę dotyczącą ludobójstwa na Polakach dokonanego przez OUN-UPA, pierwszą takiego rodzaju i o takiej tematyce na Ukrainie. Współorganizatorem jej było Stowarzyszenie Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu. Ze strony ukraińskiej było to stowarzyszenie Wszechukraińska Publiczna Organizacja Ruch Społeczny „Rosyjskojęzyczna Ukraina”. Liderem jej jest deputowany do parlamentu ukraińskiego Wadim Kolesniczenko.

Podczas otwarcia miała miejsce napaść ze strony członków nacjonalistycznej partii „Swoboda”, interweniowała milicja ukraińska i służby ochrony (w cywilu).Wystawa będzie eksponowana również we Lwowie, Równem, Łucku, Iwano-Frankowsk, Dniepropietrowsku, Zaporożu, Odessie, Sewastopolu, Symferopolu, Charkowie, Ługańsku i innych miastach Ukrainy. Informacje na temat wystawy będą dostępne na portalu http://www.r-u.org.ua

Fot. Piotr Szelągowski

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz