Oficer ochrony ambasady Ukrainy w Madrycie został ranny, gdy w środę otworzył kopertę z bombą zaadresowaną do ambasadora – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, oficer ochrony ambasady Ukrainy w Madrycie został ranny, gdy w środę otworzył bombę listową zaadresowaną do ambasadora. Kijów zarządził wzmocnienie bezpieczeństwa we wszystkich swoich przedstawicielstwach za granicą.

Oficer ochrony doznał lekkich obrażeń i o własnych siłach udał się do szpitala na leczenie, przekazała przedstawicielka hiszpańskiego rządu Mercedes Gonzalez nadawcy Telemadrid.

Po incydencie minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nakazał wszystkim ambasadom Kijowa za granicą „pilne” wzmocnienie bezpieczeństwa – przekazał rzecznik ministerstwa.

Minister wezwał również Hiszpanię do „podjęcia pilnych działań w celu zbadania ataku”, dodał rzecznik. Dodał, że sprawcom „nie uda się zastraszyć ukraińskich dyplomatów ani powstrzymać ich codziennej pracy nad wzmocnieniem Ukrainy i przeciwdziałaniem rosyjskiej agresji”.

List, który dotarł zwykłą pocztą i nie został zeskanowany, spowodował „bardzo małą ranę na palcu serdecznym prawej ręki” pracownika po otwarciu go w ogrodzie ambasady, powiedziała Gonzalez. Powiedziała, że ​​adresowany był do ambasadora Serhija Pohorelcewa.

Zobacz też: Kułeba apeluje do Niemiec: dajcie Patrioty tak szybko, jak to możliwe

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz