Wulgarny wpis Żukowskiej o Hołowni. Poszło o aborcję

Szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska w wulgarny sposób odniosła się do słów marszałka Sejmu Szymona Hołowni dotyczących aborcji.

W sobotę poseł Anna Maria Żukowska zacytowała wpis PAP dotyczący wystąpienia marszałka Sejmu w Tychach. “Szymon Hołownia o aborcji: trzeba spokoju i cierpliwości, aby walcząc o dobro, nie wprowadzić więcej zła” – napisano w depeszy PAP na platformie X.

Anna Maria Żukowska, szefowa klubu Lewicy, przytoczyła wpis PAP w mediach społecznościowych. “Wyp…j z tym spokojem Szymon Hołownia” – napisała. Jej słowa wywołały falę krytyki.

Jeden z użytkowników zapytał Żukowskiej, czy jej wpis z wulgarnym słowem to stanowisko całego klubu Lewicy. “Jako szefowa klubu potwierdzam” – odpowiedziała.

Przeczytaj: Spór o aborcję w koalicji? Żukowska kłóci się z Kosiniakiem-Kamyszem

Zgodnie z decyzją marszałka Szymona Hołowni, krytykowaną przez część koalicji rządzącej, a nawet jego środowiska politycznego, Sejm 11 kwietnia ma zając się czterema projektami dotyczącymi zmiany regulacji w kwestii ochrony życia dzieci poczętych. Wszystkie zakładają wprowadzenie proaborcyjnych regulacji.

Dwa projekty Lewicy, złożone jeszcze w w listopadzie 2023 roku, mają na celu częściową depenalizację aborcji i pomocnictwa w niej, a także umożliwienie przeprowadzania jej do końca 12. tygodnia ciąży.

Trzeci projekt jest autorstwa grupy posłów klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, a do Sejmu wpłynął pod koniec stycznia br. Zakłada, że osoba w ciąży ma prawo do „świadczenia zdrowotnego” w postaci przerwania ciąży w okresie pierwszych 12 tygodni jej trwania.

Projekty te, szczególnie te umożliwiające zabijanie dzieci poczętych do 12. tygodnia życia płodowego są popierane przez premiera Donalda Tuska, który deklarował, że nie chce zwlekać z ich wprowadzeniem.

Czwarty z projektów został złożony pod koniec lutego przez Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050). Polega on na odwróceniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r., stwierdzającego, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Trzecia Droga chce też, żeby w Polsce przeprowadzić ogólnokrajowe referendum w kwestii aborcji.

W piątek premier Donald Tusk zapowiedział, że szpitale, które odmówią wykonania aborcji bez wyraźnego powodu stracą kontrakt z NFZ. Konsekwencje spotkają również lekarzy, którzy odmówią zabicia dziecka. Zaznaczył, że prokuratura będzie z urzędu badała każdą odmowę wykonania aborcji.

Zobacz także: Prezydent przeciwko legalizacji aborcji do 12. tygodnia, ale za aborcją w przypadku wad śmiertelnych dziecka

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply