Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zareagował na słowa papieża Franciszka, który w kontekście Ukrainy mówił o “odwadze białej flagi, by negocjować”. “Nasza flaga jest niebiesko-żółta. To flaga, dla której żyjemy, umieramy i triumfujemy. Nigdy nie podniesiemy żadnej innej” – oświadczył.

Papież Franciszek powiedział, że Ukraina powinna wykazać się, jak to określił, “odwagą białej flagi” i wynegocjować zakończenie wojny z Rosją. Do jego słów odniósł się w niedzielę szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. “Najsilniejszy jest ten, kto w walce dobra ze złem staje po stronie dobra, zamiast próbować stawiać je na równi i nazywać to negocjacjami” – napisał na platformie X.

“Jednocześnie, jeśli chodzi o białą flagę, znamy strategię Watykanu z pierwszej połowy XX wieku. Wzywam do unikania powtarzania błędów przeszłości i wspierania Ukrainy i jej mieszkańców w ich sprawiedliwej walce o życie” – dodał.

Następnie oświadczył, że “nasza flaga jest niebiesko-żółta. To flaga, dla której żyjemy, umieramy i triumfujemy. Nigdy nie podniesiemy żadnej innej”.

“Dziękujemy Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi za jego nieustanne modlitwy o pokój i nadal mamy nadzieję, że po dwóch latach wyniszczającej wojny w sercu Europy papież znajdzie okazję do złożenia wizyty apostolskiej na Ukrainie, aby wesprzeć ponad milion ukraińskich katolików, ponad pięć milionów grekokatolików, wszystkich chrześcijan i wszystkich Ukraińców” – Kułeba kontynuował we wpisie opublikowanym po angielsku i ukraińsku.

Zobacz także: Kułeba: Putin może zamienić państwa bałtyckie w Bachmut i Awdijiwkę

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply