Wrocław podczas sylwestra na rynku zagra ukraiński zespół

Reżyser koncertu na sylwestra zapowiedział zaproszenia ukraińskiego zespołu, ponieważ sylwester ma być świętem „wszystkich wrocławian”.

Rozpoczęto już przygotowania do obchodów sylwestra na Rynku we Wrocławiu. Obecnie trwa wysyłanie zaproszeń i tworzenie scenariusza wydarzenia. Tegoroczna impreza będzie miała, podobnie jak w roku ubiegłym charakter lokalny.

Na razie możemy powiedzieć tyle, że to będzie Sylwester przede wszystkim wrocławski, co nie oznacza, że dokładnie taki sam jak rok temu – oświadczyła Beata Turska z urzędu miejskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Wrocław: Co dziesiąty mieszkaniec miasta jest Ukraińcem

Informacje o lokalnym charakterze sylwestra potwierdził Konrad Imiela, reżyser koncertu. Na scenie mają pojawić się głównie artyści z Wrocławia, ale nie tylko. Nazwiska zostaną podane w listopadzie. Do ich dyspozycji zostanie oddana jedna scena.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na scenie tej pojawią się jednak także artyści spoza Wrocławia: Chcemy zaprosić zespół z Ukrainy – powiedział Imiela, dodając: – skoro sylwester ma być świętem wszystkich wrocławian, to powinniśmy pamiętać także o Ukraińcach. Reżyser zapowiedział także, że koncert będzie nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada w 2018 roku.

Kresy.pl / gazetawroclawska.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    bob :

    We Lwowie na każdym rogu zacierają polskie ślady nawet tworząc mit jakiegoś austriackiego miasta aby tylko nie polskiego a polaczki durne na GóWnie wychowane włażą w dupę. Polski w Wilnie czy Lwowie źle ale ukraiński wszędzie nawet wyborcza im gazetę we Wrocławiu założyła niedługo będą krzyczeć że to ich bandersztad kolejny