Włoski rząd wysłał do szefów krajowych operatorów telekomunikacyjnych dokument, w którym ustanawia serię nowych, rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa dla 5G od dostawców spoza Europy – poinformował w środę portal Formiche.

Jak poinformował w środę włoski portal Formiche, dokument rządowy wysłany do szefów włoskich operatorów telekomunikacyjnych ustanawia serię nowych, rygorystycznych protokołów bezpieczeństwa dla 5G od dostawców spoza Europy. Chińskie firmy technologiczne Huawei i ZTE najbardziej ucierpią, ponieważ ich dostęp do rynku może zostać poważnie ograniczony, jeśli w ogóle nie uniemożliwiony.

Zobacz też: 5G w Wielkiej Brytanii będzie później i drożej – rząd zakazał udziału Huawei w budowie sieci

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Chińskie firmy technologiczne Huawei i ZTE dostały poważny cios we Włoszech, ponieważ nowe wytyczne rządowe narzucają protokoły bezpieczeństwa, które mogą oznaczać koniec ich roli w budowie krajowej sieci 5G.

W poniedziałek rano tajny, trzystronicowy dokument został wysłany do menedżerów włoskich operatorów telekomunikacyjnych. Strony przedstawiają szereg drakońskich środków wymagających dodatkowego nadzoru nad nieeuropejskimi dostawcami komponentów 5G, w tym ciągłego dostępu do kodu źródłowego systemu i cotygodniowych raportów bezpieczeństwa przekazywanych rządowi.

Środki bezpieczeństwa wykluczają europejskie firmy technologiczne, takie jak Ericsson i Nokia, podczas gdy zasadniczo celują w Huawei i ZTE, jedynych pozaeuropejskich konkurentów we Włoszech, a także w znacznej część rynku europejskiego.

Zobacz też: Władze Huawei proszą o spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ministrowie niedawno zmieniło ustawę, tak aby pozwalała na zgodną z prawem interwencję w prywatnych firmach ze względu na interes narodowy, tak aby miała ona zastosowanie do spraw 5G. Stało się to dokładnie tydzień temu podczas napiętego spotkania dwóch partii rządzących, Pięciu Gwiazd i Partii Demokratycznej.

Podczas tego samego spotkania rząd postanowił wykorzystać swoje możliwości, aby ograniczyć dostawy Huawei do TIM i Windtre, dwóch głównych operatorów telekomunikacyjnych we Włoszech. TIM, który działa również w Brazylii, starał się prześcignąć włoski rząd, porzucając Huawei z przetargu na budowę sieci 5G w zeszłym tygodniu.

„Mecz o bezpieczeństwo 5G właśnie się rozpoczął, ale kamień milowy został ustawiony w poniedziałek” – informuje włoski portal powołując się na anonimowe źródło, które uznało również „brak warunków politycznych” za wyraźne stanowisko rządu w sprawie chińskiego 5G. Podczas gdy Demokraci starają się ograniczyć rozprzestrzenianie się potencjalnie niepewnych chińskich komponentów we włoskiej sieci 5G, Ruch Pięciu Gwiazd, popierając wszystkie sposoby relacji gospodarczych z Chinami, sprzeciwiło się pewnym kwestiom.

Minister rozwoju gospodarczego Stefano Patuanelli miał odrzucić grudniowy raport parlamentarnej komisji bezpieczeństwa COPASIR, który ostrzegł parlamentarzystów o poważnych obawach dotyczących bezpieczeństwa związanych z chińską technologią w infrastrukturze krytycznej.

Zobacz też: Sprzęt Huawei nie zostanie wykluczony z francuskiego rynku

Kresy.pl/Formiche

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz