Władze Warszawy odmówiły Ruchowi Narodowemu wydania pozwolenia na urządzenie manifestacji przy hali na Ursynowie. Dziś odbędzie się w niej konwencja Platformy Obywatelskiej. Narodowcy zapowiedzieli, że pojawią się na miejscu.

„Wiceprezes Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltzprzez podległych sobie urzędników zakazała dzisiejszej manifestacji przeciwko PO, ponieważ mogłaby ona… zablokować dojazd na konwencję PO, która się będzie odbywać w budynku, pod którym zamierzamy manifestować. Paranoja!”– napisał na portalu społecznościowym Krzysztof Bosak. Zaapelował do osób, które od 11.00 chciały przyjść o „spokojne i odpowiedzialne zachowanie”.

W oświadczeniu narodowcy stwierdzili, że decyzję otrzymali wczoraj późnym wieczorem. Zarówno ją, jak i jej uzasadnienie uważają za kuriozalne. „(…) dlatego mimo wszystko manifestacja środowisk antysystemowych pod hasłem „Zakopać Paltformę” odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami”, czyli dziś o 11:00 pod warszawską Arenę Ursynów.

O 11:15 poinformowano, że „mimo „pewnych” przeciwności”manifestacja niebawem się rozpocznie.

Facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ta odmowa to objaw dyktatury PO,to granda banda w biały dzień,a nie demokracja.Jude Gronkiewicz-Waltz,wiceprezes PO, z podległymi urzędnikami są w konflikcie interesów i nie powinni przeciwstawiać się administracyjnie urządzaniu manifestacji,właśnie przeciw PO.Wypisują bzdety dla uzasadnienia odmowy.Nieważne kto chciał organizować manifestację,Ruch Narodowy,czy inny Ruch.Ważne,że chciał urządzić pokojową manifestację i do tego przeciw szkodnikowi interesów RP.