We wtorek premier Mateusz Morawiecki rozpocznie trzydniową wizytę w USA. W planie wizyty przewidziano rozmowy w Białym Domu, spotkanie z przedstawicielami firm amerykańskiego sektora zbrojeniowego oraz udział w debacie w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślił, głównymi jej tematami będzie polsko-amerykańska współpraca gospodarcza oraz kwestie bezpieczeństwa Polski – podaje portal WNP. Rozmowy będą dotyczyły także współpracy w sektorze energetyki.

Rzecznik rządu przypomniał, że niedawno Polskę odwiedził prezydent USA Joe Biden. “Prezydent Biden spotkał się i z prezydentem Andrzejem Dudą i z premierem Mateuszem Morawieckim. To jest kontynuacja tych rozmów, które miały miejsce w ostatnim czasie” – wskazał.

Müller poinformował, że w trakcie wizyty szef rządu spotka się z wiceprezydent USA Kamalą Harris. Rozmowy podczas spotkania będą dotyczyły gospodarki, sektora zbrojeniowego oraz energetycznego.

“Pamiętajmy, że w Polsce trawa bardzo ważna inwestycja, czyli budowa pierwszej elektrowni jądrowej. To jest elektrownia, która powstanie we współpracy z amerykańską firmą Westinghouse” – zaznaczył rzecznik rządu.

Podkreślił, że podczas wizyty szef rządu spotka się z przedstawicielami amerykańskich firm zbrojeniowych. “W tym tych firm, które produkują dla nas czołgi Abrams oraz myśliwce F-35” – dodał.

“Kolejne spotkania dotyczą spraw gospodarczych, sektora finansowego. Premier weźmie udział w spotkaniu w siedzibie MFW. Tam duża sesja dotycząca kwestii geopolitycznych, gospodarczych, wstrząsów makroekonomicznych, które dotyczą całego świata” – oświadczył Müller.

Morawiecki ma także wziąć udział w spotkaniu w siedzibie Atlantic Council.

Zobacz także: Ambasador USA zapowiada “spektakularne inwestycje” w Polsce

wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply