Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego odniósł się do zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.

– Rząd powinien zrobić to, co należało od dawna -natychmiast dymisja Waszczykowskiego (Szymański?) i szukanie odprężenia w relacjach z Moskwą– napisał na Twitterze Robert Winnicki, sugerując, że obecnego ministra spraw zagranicznych mógłby zastąpić obecny wiceszef MSZ ds. europejskich, Konrad Szymański.

Sam szef polskiego MSZ sugerował w jednym ze środowych wywiadów, że polski rząd nie ma żadnych kontaktów z otoczeniem amerykańskiego prezydenta-elekta.

– Z tego, co wiem, tam są Polacy, związani z Polonią. Trzeba będzie natychmiast uruchamiać wszystkie kanały– tak Witold Waszczykowski odpowiedział na pytanie o to, czy Polska ma swojego człowieka w sztabie Donalda Trumpa, nowo-wybranego prezydenta USA.

Wcześniej Winnicki komentował również pierwsze doniesienia, wskazujące na przewagę kandydata Republikanów nad Hillary Clinton:

– Narodowa, konserwatywna, antyimigrancka i antyliberalna retoryka wygrywa w sercu globalizmu. God bless America!

Agencja informacyjna Associated Press podała wcześniej najnowsze wyniki amerykańskich wyborów z których wynika, że kandydat Partii Republikańskiej pozyskał już liczbę elektorów niezbędną dla zwycięstwa. Trump ogłosił zwycięstwo.

PRZECZYTAJ: Ameryka wybrała – Trump prezydentem

Trump zwyciężył m.in. na południu i na południowym-wschodzie. Po zażartej walce pokonał Clinton m.in. w tak kluczowych stanach jak Floryda, Pensylwania czy Wisconsin.

Twitter.com / Kresy.pl

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. costner
  costner :

  winnicki to żenujący kretyn; jest w parlamencie i tylko ma do zaproponowania wpisy na twiterze? co on prezentuje? co on potrafi? krytykować, to i ja umię, ale nie biorę za to 11 tyś. złotych za siedzenie w sejmie; gdzie są jego oddziały? gdzie są jego programy? nawet marszu niepodległości nie umie dopilnować? a jak mu się tak rosja podoba, to niech się wyprowadzi na kamczatkę; za taką kasę, tak niski poziom wyłącznie krytyki, i zero konstruktywnych propozycji; a on kogo zna w usa? niech się pochwali, jakich ma znajomych przy trumpie, lub choćby putinie?

  • kojoto
   kojoto :

   Costner – nie bądź żenującym kretynem – MN gromadzi od kilku lat przeszło 100 000 uczestników i to pomimo szykan ze strony mediów i tzw – “elyty” politycznej. Jestem przekonany, że gdyby RN miał większość w parlamencie to zmiany były by od dawna widoczne, PiS jest ponad rok przy władzy, mają prezydenta i co? I nic…

  • kojoto
   kojoto :

   Przecież właśnie to robi (jako jeden z nielicznych posłów zresztą). Po za tym nie wiem czy nazywanie 31 letniego faceta smykiem nie jest oznaką jakichś kompleksów. Waszykowski to żenujące zero i nie trzeba wiele przenikliwości, żeby to dostrzec.

   • pro_fide
    pro_fide :

    Może i Waszczykowski to zero ,ale w takim razie kim jest Winnicki? O nim i jego środowisku jest głośno tylko raz w roku.Pis może i ma marne zaplecze intelektualne co przejawia się min w obsadzie spółek skarbu państwa, tylko że ze środowiskiem Winnickiego jest jeszcze gorzej.”Odprężenie w stosunkach z Rosją”?-już za rządów Tuska to przerabialiśmy i wiemy jak to się skończyło.

     • kojoto
      kojoto :

      pro_fide – no i co zrobić, skoro Polskie ugrupowania nie mają zaplecza finansowego i medialnego? PiS to agentura żydów z USA, PO-Nowoczesna to agentura żydów z UE i Niemców, a SLD i inne lewactwo dadzą każdemu. Czy to, że Polak dostaje w wyborach 1 albo maks 5 procent, to argument, żeby głosować, na obcych agentów wpływu? Spójrz na forum Kresy.pl – jak uaktywniły się ostatnio rosyjskie trolle – mają czas i środki na to zadanie i czy to znaczy, żeby teraz się zgadzać z tym co piszą, bo wygląda to tak, że mają jakieś poparcie – zastanów się – to co można zrobić na małym podwórku, można zrobić i w państwie.