Martin Schultz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego nie krył zaskoczenia i rozczarowania z wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA. „Jego wypowiedzi z kampanii wyborczej są zaprzeczeniem tego, co my uważamy za wartości, za rzeczy słuszne”.

– To niewątpliwie trudny moment pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Unia Europejską– powiedział Schultz, zaznaczając, że nowo wybrany prezydent zasługuje na szacunek UE. – Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

Schultz dodał, że nie cieszy się z wyniku wyborów prezydenckich w USA, ale sam Trump, jako wybrany w wolnych wyborach prezydent, zasługuje na szacunek. – Mam nadzieję, że [Trump] będzie nas także traktował z szacunkiem– stwierdził polityk.

Szef PE uważa, że wypowiedzi, które padały z ust Trumpa podczas kampanii wyborczej były „niejasne i powierzchowne”, a potrzebny jest program prezydentury. Wyraził przy tym przekonanie, że taki program powstanie. Stwierdził jednak, że jako prezydent USA Donald Trump będzie „wyzwaniem dla Europy”.

– Jego wypowiedzi z kampanii wyborczej są zaprzeczeniem tego, co my uważamy za wartości, za rzeczy słuszne– powiedział Schultz. Zaznaczył, że Trump będzie musiał jednak postępować odpowiedzialnie. Jego zdaniem możliwa jest również „normalna współpraca UE z Trumpem”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Ameryka wybrała – Trump prezydentem

Waszczykowski przyznaje, że Polska nie ma żadnych kontaktów z otoczeniem Trumpa?

Winnicki po zwycięstwie Trumpa: Waszczykowski do dymisji, szukajmy odprężenia z Rosją

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. leo69
    leo69 :

    Acha , ponoć żona Donalda “kundla” Tuska – twierdziła , że jeden Donald wystarczy. Pewnie , że wystarczy , za chwilę Tuska – wyp….ą i zostanie jeden Donald – Trump.
    PS – tusk po kaszubsku znaczy – piesek, kundel.