„Dość tej hańby, która przez 26 lat ciążyła nad polską polityką” – mówił poseł Robert Winnicki z mównicy sejmowej w kwestii polityki wschodniej kolejnych rządów III RP.

Winnicki występował w debacie na temat expose premier Szydło w imieniu klubu parlamentarnego Kukiz ’15. Mówił między innymi o poplityce zagranicznej. „Mam nadzieję […] że to hasło ukute na początku lat 90′ w MSZ, że Polacy na Litwie muszą być poświęceni w imię dobrych relacji polsko-litewskich, że to haniebne, podłe hasło zostanie w tej kadencji zlikwidowane” – mówił poseł, dodając, że Polacy na Kresach stanowią integralną część wspólnoty narodwej. Krytykował też poświęcanie Polaków na Białorusi w ramach akcji wspierania białoruskiej opozycji.

youtube.com/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. patriota
    patriota :

    BRAWO !!! NARESZCIE polityk, który chce Polskę wprowadzić na właściwe tory wspierania JEDYNIE własnych interesów, zdecydowanie odcina się od irracjonalnego, nachalnego wręcz popierania żerujących bratnich-wrogich państw sąsiednich, dba o dobro obywateli w kraju i za granicą !!! Mam nadzieję, że sejmowe „salony” i przekupni „słudzy ludu” nie zmienią jego zapatrywań i poglądów. Na razie obserwuję…