Jak poinformowała w niedzielę Polska Agencja Prasowa (PAP) na skutek awarii spowodowanych silnym wiatrem około 10 tysięcy odbiorców na terenie Wielkopolski nie ma dostępu do energii elektrycznej. Nie zarejestrowano jednak utrudnień w ruchu lądowym oraz powietrznym.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował w niedzielę wieczorem, że do godz. 20.00  straż pożarna w regionie odnotowała 13 interwencji, które dotyczyły skutków silnego wiatru – połamanych gałęzi i powalonych drzew.

Jak podaje agencja, z powodu awarii zaistniałych na skutek silnego wiatru, bez dostępu do energii elektrycznej jest obecnie ok. 10 tys. odbiorców – 6 tys. odbiorców Enei w rejonie powiatu leszczyńskiego, a także ok. 4 tys. w rejonie powiatu kępińskiego obsługiwanego przez Energę.

Stube oświadczył, że aktualnie nie ma utrudnień w ruchu lądowym i powietrznym.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Alertem drugiego stopnia objęte są następujące regiony: Podkarpacie, Małopolska, Śląsk, woj. opolskie, Dolny Śląsk i Ziemia Świętokrzyska, a także południowe części województw: lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Alerty pierwszego stopnia obejmują północne części czterech ostatnich województw. Podobna sytuacja jest także w przypadku części Mazowsza oraz północnych powiatów województw zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz podlaskiego.

W przypadku terenów objętych alertem drugiego stopnia, prędkość wiatru osiągnie nawet 110 km/h. Spośród terenów objętych alertem pierwszego stopnia najmocniejszego wiatru należy spodziewać się na Lubelszczyźnie i Mazowszu. W przypadku burzy jego prędkość może osiągnąć 100 km/h.

RCB zaleca mieszkańcom terenów objętych ostrzeżeniami pozostanie w domu oraz zabezpieczenie rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Centrum przypomina także o możliwościach pojawienia się przerw w dostawie prądu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

fakty.interia.pl / pap / kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz