Brytyjczycy boją się saudyjskiej reakcji na poparcie śledztwa dotyczącego działań wojennych Rijadu w Jemenie.

Holandia i Kanada wezwały do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie domniemanych zbrodni wojennych popełnionych przez Saudyjczyków w ich kampanii militarnej skierowanej przeciwko rebeliantom Houthi w Jemenie. Saudyjczycy odpowiedzieli, że nie zaakceptują zewnętrznego śledztwa, jednocześnie ostrzegając inne państwa, że kraje, które udzielą poparcia wnioskowi Holandii i Kanady, mogą spodziewać się pogorszenia relacji handlowych.

Jak informuje brytyjski „Independent”, brytyjski minister ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Alistair Burt powiedział, że „znalezienie rozwiązania dla konfliktu w Jemenie było priorytetem”, ale dodał, że Wielka Brytania nie poparłaby proponowanego dochodzenia ONZ. Burt dodał, że postępowanie Saudyjczyków w Jemenie powinno być zbadane przez członków koalicji walczącej z rebeliantami Houthi, na czele której stoi Arabia Saudyjska. „Mają najlepszy wgląd w swoje własne procedury wojskowe i będą w stanie przeprowadzić najbardziej wnikliwe i rozstrzygające dochodzenia” – stwierdził Burt.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W trwającej wojnie w Jemenie, zginęło już ponad 10 tys. osób, a 50 tys. zostało rannych, w większości w wyniku saudyjskich bombardowań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zagraniczni interwenci w Jemenie zachowują się jak okupanci

kresy.pl / independent
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz