Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Unia Europejska przeznaczy dodatkowe 100 mln euro na wsparcie libańskich sił zbrojnych. Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas przekonuje, że wzmocnienie struktur państwa jest najlepszym sposobem ograniczenia zagrożenia ze strony Hezbollahu. (more…)
Rzecznik Administracji Prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, jak jego zdaniem można bardzo szybko zakończyć wojnę na Ukrainie.
„Wojna może być zakończona w ciągu doby" - powiedział we wtorek Pieskow - "Aby to zrobić, [prezydent Ukrainy Wołodymyr] Zełenski musi wydać swoim siłom zbrojnym rozkaz opuszczenia terytorium obwodów rosyjskich”. Tym samym rzecznik powtórzył warunek swojego prezydenckiego szefa. Władimir Putin od miesięcy powtarza, że Siły Zbrojne Ukrainy muszą zostać wycofane z regionów, jakie Rosja jednostronnie anektowała.
Tuż przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę na dużą skalę Rosja uznała w 2022 roku państwowość Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, które wspierała w praktyce od 2014 roku. W toku wojny siły rosyjskie zajęły całość obwodu ługańskiego, na którym proklamowano tę drugą i większość obwodu donieckiego, gdzie trwają obecnie najbardziej zacięte walki.
Prokurator Generalny Waldemar Żurek przekazał we wtorek przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Robercie Metsoli wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie europosła Patryka Jakiego do odpowiedzialności karnej. Wniosek obejmuje także zgodę na jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie.
Po rewolucji z lat 2010-2011 islamistyczna Partia Odrodzenia, zwana Ennahdą stała się czołową siłą polityczną kraju. We wtorek jej historyczny przewodniczący Raszid al-Gannuszi usłyszał wyrok dożywotniego więzienia.
Sąd pierwszej instancji w Tunisie skazał al-Gannusziego za dożywocie i dodatkowe 30 lat więzienia, co ma znaczenie w przypadku ubieganie się od przedterminowe znaczenie. Wyrok taki usłyszało 12 innych działaczy politycznych, w tym byłego premiera Tunezji z lat 2013-2014 - Alego al-Urajjida. 13 innych podsądnych związanych z Partią Odrodzenia zostało skazanych na kary więzienia od 10 do 48 lat, jak podała, za miejscową agencją, Al Jazeera.
Sąd uznał al-Gannusziego i pozostałych oskarżonych za winnych „utworzenia organizacji terrorystycznej” oraz innych przestępstw, w tym „udostępnienia umiejętności i wiedzy fachowej organizacji terrorystycznej i osobom powiązanym z przestępstwami terrorystycznymi”.
Marco Rubio zapowiedział, że wkrótce pojawią się informacje o pakiecie wojskowym dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów. Sekretarz stanu USA wskazał na pilną potrzebę wsparcia Kijowa przed kolejną zimą i ocenił, że wojna okazała się strategiczną katastrofą dla Rosji. Zwrócił również uwagę, że skuteczność ukraińskiej armii zwiększa ryzyko eskalacji.
W środę podczas posiedzenia komisji senackiej sekretarz stanu USA Marco Rubio odniósł się do środków przeznaczonych przez Kongres na wsparcie wojskowe dla Ukrainy w ramach programu Ukraine Security Assistance Initiative. Chodzi o pakiet o wartości 400 mln dolarów, którego szczegóły mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie. Fundusze zostały zatwierdzone w kwietniu przez Pentagon.
Rubio przyznał, że przekazanie środków zostało wcześniej opóźnione.
Badania przeprowadzone przez profesora Jada Melkiego i jego zespół w Instytucie Badań i Szkoleń Mediów na Uniwersytecie Libańsko-Amerykańskim wykazały stosunek mieszkańców Libanu do USA, Izraela i Iranu.
Wynika z niego, że zdecydowanie najbardziej negatywny stosunek Libańczycy maja do Izraela. W kategoriach swojego wroga określiło go 87 proc. badanych. Inaczej było w przypadku USA. Za wroga Libanu również uznała je większość pytanych mieszkańców tego państwa, ale była to większość o niższym poziomie - 51 proc., przytoczył portal Al Mayadeen.
W sondażu zapytano też o stosunek Libańczyków do Iranu, którego ścisłym sojusznikiem jest najsilniejsza organizacja libańskich szyitów - Hezbollah. Tymczasem w badaniu za wroga Libanu uznało go 38 proc. badanych.
i my tych bandytów popieramy wstyd
Ambasador Polski na Ukrainie ,sądząc z rozsądnej wypowiedzi na Polonews.in.ua nie powinien uchylać się od reakcji w tej sprawie.
tagore
przybliżysz o jaką wypowiedź chodzi?
Jeżeli na Ukrainie gloryfikuje się zbrodnicze OUN-UPA,Ochotniczą dywizję SS “Galizien”/ukr. “Hołyczyna”/,to nie może dziwić faworyzowanie przez majdaństwo Oskara Dirlewanger’a,SS-mana, i zbrodniarza,sadysty,kryminalisty,pedofila,gwałciciela”podludzi” odpowiedzialnego za mord conajmniej 60000cywili,których znaczną część spalono żywcem.Przecież spalenie przez bander ok 50-ciu osób w Odesie to tylko skromna namiastka wzorców szkopa O.D.Rocznica wybuchu majdańskiej rebelii to doskonała okazja do zademonstrowania niby proeuropejskich,prohumanitarnych i prodemokratycznych wartości.Ale,nie ulegajmy złudzeniom,to nazifaszystowska Ukraina,której prawo zezwala i honoruje postawy,również młodych debili wyciągających ręce w geście “Heil…”,oraz pokazujących obłed zachwytu O.Dirlewanger’em.A Marszałek Sejmu RP nie może doczekać się ratyfikacji przez Sejm umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE i pieje peony o bezwarunkowości,pilności,konieczności-zwykły skandal i kpina z Polaków.
Temat trochę niezręczny ,Dirlewanger wpadł w ręce Polaków w Niemczech i tego nie przeżył.
tagore
Niech idom do piekła.
dla osób komunikujących więcej niż tylko językiem ojczystym )
https://www.youtube.com/watch?v=kj2HRUvtiok
W Warszawie na cmentarzu przy ul. Wolskiej 174 są pochowane ofiary oprawców Dirlewangera. Są adresy tych zamęczonych ludzi i ich adresy na warszawskiej Woli. Podany jest wiek wielu ofiar: to były całe rodziny z małymi dziećmi. W skład dywizji SS Dirlewangera weszli Ukraińcy z rozbitej przez Rosjan pod Brodami dywizji SS Galizien oraz grupa Czeczeńców. Przed bestialkimi mordami w Warszawie, Sonderkommando Dirlewangera wymordowało ludność około 200 białoruskich wsi, w tym słynnego Chatynia. W tych zbrodniach współpracowali z Dirlewangerem Ukraińcy z 118-go batalionu Schutzmannschaft ukraińskiej policji. Teraz Ukraińcy czczą jego pamięć, tak jak święte dla nich są postacie krwawych oprawców Bandery, Szuchewicza i Łebedia. Ci sami Ukraińcy rozdawali na pl. Zamkowym w Warszawie 23 listopada 2014 r. ulotki nazywające Polaków ’przyjaciółmi’ i ‘braćmi’. Fałsz. Obłuda. Hipokryzja. Nasi najwięksi wrogowie chcą nas omamić słodkimi słowami według ósmego Przykazania Dekalogu OUN: ‘Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twej nacji.’ A jacy są historyczni wrogowie Polski? 1. Niemcy. Przykłady: rozbiór Polski, prześladowania patriotów, zakaz polskiego w szkołach, napaść w 1939 r., rozstrzeliwanie cywilów i jeńców, wymordowanie profesorów krakowskich, łapanki na ulicach do egzekucji i wywozu ma roboty przymusowe, katownia na Pawiaku, obozy zagłady, zniszczenie kraju. Stan obecny: dehitleryzacja Niemiec, zakaz hitlerowskich symboli i haseł, przeprosiny, brak żądań terytorialnych, spokojne stosunki; 2. Rosja. Przykłady: rozbiór Polski, rzeź Pragi, zakaz polskiego w szkołach, prześladowania patriotów, napaść w 1939 r., rozstrzeliwanie cywilów i jeńców, wymordowanie profesorów lwowskich, masowe wywózki na zesłanie, katownie NKWD, łagry, wyzysk ekonomiczny aż do 1991 r., wprowadzenie terroru UB. Stan obecny: dekomunizacja Rosji, przeprosiny ze strony parlamentu rosyjskiego (Dumy), brak żądań terytorialnych, propozycja zwrotu Polsce ziemi wołyńskiej, stanisławowskiej i tarnopolskiej, spokojne stosunki. 3. Ukraina. Przykłady: morderstwa polskich funkcjonariuszy i działaczy, wywłaszczenie Polaków i ich instytucji, masowe rzezie Polaków wołyńskiem, stanisławowskiem, tarnopolskiem i na Podlasiu z ok. 400 000 ofiar, brak uznania winy i przeprosin ze strony prezydenta i parlamentu Ukrainy, kult oprawców Polaków Bandery, Szuchewicza, Łebedia i innych, rozbudzenie hitleryzmu z jego symboliką i hasłami, daleko posunięte żądania terytorialne wobec Polski, dążenie do rozpadu Polski przez skrytą akcję polityczną i propagandową wewnątrz kraju. Wniosek: spośród trzech historycznych wrogów Polski, Ukraina jest najgorszym.
Noo, P. Sylwio, tego podsumowania p.2: “…spokojne stosunki…” zupelnie nie rozumiem… Pozdrawiam
http://www.tunguska.pl/to-zwierze-dirlewanger
Sami się wymazują z mapy.