Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że gospodarka zostanie „odmrożona” na końcu czerwca. Podkreśliła, że niebawem nastąpi poluzowanie kolejnych obostrzeń.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz oświadczyła, że kolejne poluzowania zostaną wprowadzone wkrótce – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na poniedziałkowe wydanie gazety „Polska Times”. Emilewicz podkreśliła jednak, że w razie nagłego wzrostu liczby zakażeń „wcale niewykluczone, że z części poluzowań będziemy musieli się wycofać”. Minister oświadczyła, że zgodnie z przewidywaniami scenariusza bazowego „gospodarka zostanie odmrożona na koniec czerwca”.

Minister rozwoju została zapytana o sytuację w gospodarce. Powiedziała, że nie przewiduje szybkiego odbicia w kształcie litery „V”. „Gdyby tak miało być, to już w pierwszym miesiącu kryzysu widzielibyśmy oznaki ożywienia” – dodała.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jadwiga Emilewicz zaznaczyła jednak, że pewnym jest, iż na skutek kryzysu w gospodarce pojawią się nowe możliwości. „Pytanie, czy polscy przedsiębiorcy zdołają się odpowiednio szybko dostosować do nowych warunków funkcjonowania i te możliwości wykorzystać” – dodała.

Emilewicz zwróciła uwagę, że zgodnie ze scenariuszem bazowym, „odmrożenie” gospodarki powinno nastąpić pod koniec czerwca. Podkreśliła jednak, że nie powinno być to traktowane jako powrót do stanu sprzed wybuchu epidemii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od 20 kwietnia złagodzonych zostało część obostrzeń wprowadzonych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa.

Jak pisaliśmy, rząd rozważa także przywrócenie małego ruchu granicznego bez kwarantanny. Trwają także rozmowy na temat wznowienia działalności galerii handlowych.

W sobotę rząd zapowiedział także „odmrażanie” sportu.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz