Wiceszef resortu zdrowia stwierdził w poniedziałek, że „maseczki zostaną z nami na zawsze”.

Wiceminister zdrowia mówił w poniedziałek na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, że „zachowania, które widzi na polskich ulicach i w polskich sklepach chwilami go przeraża”. „Tak, jakbyśmy zapomnieli, że koronawirus jest wśród nas” – dodał, cytowany przez portal Polsat News. Przypomniał o przestrzeganiu zasad „dystans, maseczka, dezynfekcja”. Wyraził opinię, że „maseczki zostaną z nami na zawsze”.

Waldemar Kraska był także pytany o kwestię trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. „Od 2 listopada chcemy rozszerzyć szczepienie dawką przypominająca dla wszystkich powyżej 18 roku życia” – powiedział.

Czerwcowe doniesienia medialne wskazywały, że rząd negocjuje dostawy kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Od 1 sierpnia br. Węgry oferują możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wprowadziły także obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia.

W lipcu br. hiszpański rząd ogłosił, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku. Podkreślono, że władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023. Zaznaczono, że rząd rozważa także podawanie trzeciej dawki szczepionki i że wydaje się to „nieuniknione”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz