Francja: paszport sanitarny nie będzie wymagany na wiecach wyborczych

Paszport sanitarny nie będzie wymagany we Francji na wiecach wyborczych organizowanych w ramach kampanii prezydenckiej. O sprawie poinformował kierujący wyborami minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin.

„Udział wszystkich obywateli w życiu politycznym Narodu jest jedną z podstawowych zasad naszej Republiki” – pisał pod koniec września w liście do przewodniczących grup parlamentarnych, którego treść w czwartek opisał portal rtl.fr.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Z drugiej strony minister spraw wewnętrznych zachęca przywódców politycznych do egzekwowania „innych środków zdrowotnych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa”.

Jak informowaliśmy, we Francji wprowadzono 9 sierpnia rozszerzony tzw, paszport sanitarny. Dokument jest wymagany w miejscach publicznych, m.in. w kawiarniach i restauracjach, dużych centrach handlowych, środkach dalekobieżnego transportu, a także w placówkach opieki medycznej. Z dniem 30 sierpnia 1,8 mln pracowników mających kontakt z klientami również zostało objętych rygorem posiadania przepustki covidowej lub innego świadectwa wykluczającego obecność koronawirusa, a od końca września obowiązkiem objęta została także młodzież w wieku 12-17 lat.

CZYTAJ TAKŻE: W „wielką podmianę” ludności kraju wierzy 61 proc. Francuzów

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W połowie października Rada Ministrów zatwierdziła projekt ustawy ws. przedłużenia okresu obowiązywania paszportów covidowych do 31 lipca 2022 r.

Takie decyzje władz spowodowały długotrwałe masowe manifestacje na ulicach francuskich miast.

CZYTAJ TAKŻE: Austria: jeśli pandemia się rozwinie wprowadzony zostanie „lockdown dla niezaszczepionych”

Kresy.pl / rtl.fr

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz