We Wrocławiu powstało Dynamo Wrocław – drużyna grająca w lokalnej klasie C. Jak powiedział Polskiemu Radiu jej kierownik, grają w niej sami Ukraińcy.

„Jesteśmy pierwszą drużyną piłkarską we Wrocławiu, a może w Polsce, w której grają tylko Ukraińcy” – powiedział Polskiemu Radiu kierownik i bramkarz Dynama Wrocław Maksym Siabro. Jak powiedział Dynamo gra na razie w najższej klasie rozgrywkowej, ale Ukraińcom zależy aby już w tym sezonie uzyskać awans do klasy B.

Drużynę skrzykiwano przez internet, poszukując Ukraińców grających w piłkę nożną. Potem Siabro urządził kilka treningów w trakcie których wyselekcjonowano chętnych z największymi umiejętnościami. Tak powstało Dynamo. Siebro twierdzi, że choć jemy i kolegom w Polsce dobrze to tęsknią za ojczyzną i klub tylko dla Ukraińców ma być jej namiastką.

Czytaj także: Polska: Coraz więcej Ukraińców z prawem pobytu

polradio.pl/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  pro_patria :

  Trzeba być tępym prostakiem upaińskim, by na chama pchać się do miasta pełnego osób ocalałych z rzezi wołyńskiej i ich potomków, o bezczelnym przebywaniu na terenie naszego kraju jako odwiecznego wroga nie wspomnę. Dlaczego organizacje kresowe nie próbują wyrugować banderowskiej dziczy ze swego miasta ??

 2. Avatar
  mordechaj_po_prostu :

  Najpierw Lwów, teraz powoli Wrocław… aha, kresy.pl nie podały smaczka, jaki zobaczymy na pikio.pl: „Większość meczy, które rozgrywają piłkarze Dynama Wrocław, ma przebiegać w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Vasil Salo, kapitan zespołu, przyznaje jednak, że nie zawsze tak jest. Zdarza się bowiem, że podczas meczy są wyzywani i porównywani do Banderowców.

  – Niektórzy wspominają historię. My jesteśmy jednak młodzi i o tym, co oni mówią wiemy tylko ze szkoły. To już było, a teraz są nowe, inne czasy – mówi Salo.” zbyt wiele się stało, by wierzyć w to, co mówi ukrainiec, akcja „przebaczamy i prosimy o wybaczenie” z jednoczesnym nazywaniem ulic Kijowa od banderowskich zbrodniarzy i bawieniem się muppetem Wiatrowyczem to tylko ostatnie dowody na to….