We Wrocławiu powstało Dynamo Wrocław – drużyna grająca w lokalnej klasie C. Jak powiedział Polskiemu Radiu jej kierownik, grają w niej sami Ukraińcy.

“Jesteśmy pierwszą drużyną piłkarską we Wrocławiu, a może w Polsce, w której grają tylko Ukraińcy” – powiedział Polskiemu Radiu kierownik i bramkarz Dynama Wrocław Maksym Siabro. Jak powiedział Dynamo gra na razie w najższej klasie rozgrywkowej, ale Ukraińcom zależy aby już w tym sezonie uzyskać awans do klasy B.

Drużynę skrzykiwano przez internet, poszukując Ukraińców grających w piłkę nożną. Potem Siabro urządził kilka treningów w trakcie których wyselekcjonowano chętnych z największymi umiejętnościami. Tak powstało Dynamo. Siebro twierdzi, że choć jemy i kolegom w Polsce dobrze to tęsknią za ojczyzną i klub tylko dla Ukraińców ma być jej namiastką.

Czytaj także: Polska: Coraz więcej Ukraińców z prawem pobytu

polradio.pl/kresy.pl

forma płatności