Przedsiębiorcy z Wrocławia i okolic złożyli do piątku 464 wnioski o dofinansowanie pracowników w ramach “tarczy antykryzysowej” – przekazuje Gazeta Wrocławska. Ze względu na błędy Powiatowy Urząd Pracy musiał odesłać je wszystkie.

Wszystkie wnioski o dofinansowanie wypłat pracowników, które wpłynęły do Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu, zostały odesłane do poprawy – informuje Gazeta Wrocławska. Przedsiębiorcy popełniali w składanych dokumentach błędy, które uniemożliwiły pozytywne ich rozpatrzenie.

Zobacz też: Wicepremier Emilewicz: na koniec roku może być nawet 1,5 mln bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy przekazał mediom, że poinformuje przedsiębiorców o sytuacji i poprosi ich o uzupełnienie lub korektę wniosków. “Dotychczasowi wnioskodawcy zostaną wezwani do uzupełnienia lub korekty wniosków, co znacznie wydłuży proces przyznawania dofinansowania”.

Jednocześnie urząd zaznaczył, że jego pracownicy nie mogą udzielać szczegółowych informacji na temat wniosków i przeprowadzać konsultacji indywidualnych w tym zakresie.

Zobacz też: Wicepremier Emilewicz: rząd pokryje część czynszów

W dokumentacji składanej przez przedsiębiorców pojawiają nie rozbieżności miedzy wnioskami, a załącznikami. Częste są przypadki różnic między wskazanym spadkiem obrotów i tą znajdującą się w wypełnionym kalkulatorze. Wnioskodawcy nie wskazują też na okres dofinansowania i nie wypełniają wszystkich obowiązkowych załączników.

Część z przedsiębiorców w tym samym wniosku oświadczała, o zamiarze skorzystania ze zwolnienia ze składek, a takze że korzysta ze zwolnienia ze składek ZUS. Błędnie były wypełnione informacje na temat wieku pracowników, a część z wnioskodawców wpisywała w miejsca “nazwa przedsiębiorcy”: Wrocław.

Część z wniosków nie posiadało oświadczeń co do działalności w sektorze podstawowej produkcji rolnej i rybołówstwa, pomimo informacji w dokumentach rejestrowych o prowadzeniu działalności w tych sektorach.

Kresy.pl/Gazeta Wrocławska

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. 1000_szabel
  1000_szabel :

  Och, cóż począłby polski urzędnik niebożę
  Bez cudownej Antykryzysowej Tarczy,
  Inflacja szaleje, żarcie coraz droższe
  Samo 500 + do życia już nie wystarczy.

  Liczne stosy wniosków, góry załączników,
  Tony papieru drukarki radośnie wypluwają,
  Absolutnie koniecznych oświadczeń bez liku.
  Jedynie kolejne drzewa umierają…

  Niech żyje rząd panujący nam nieustępliwie!
  On zawsze urzędnika dobrze podtuczy
  A prywaciarz zamiast firmą zająć się gorliwie
  Niech lepiej nowych rozporządzeń się poduczy.

  Bo cóż człowiek szary, zwykli śmiertelnicy,
  Przedsiębiorcy, kupcy, matki, emeryci
  Grunt, że wraz z rodzinami wszyscy urzędnicy
  Będą mieć zajęcie i zawsze będą syci.