W Rosji zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

W czwartek Rosjanie poinformowali o pierwszym w kraju przypadku zgonu osoby zakażonej koronawirusem. To 79-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu zakaźnym w Moskwie.

Według komunikatu, kobieta trafiła do szpitala 13 marca. Dzień później, na wniosek rodziny, została przewieziona do prywatnej kliniki. Jednak po tym, jak testy potwierdziły, że jest zakażona koronawirusem, została przewieziona do Szpitala Zakaźnego nr 2 w Moskwie. Podkreślono, że zmarła chronicznie cierpiała na liczne choroby i schorzenia, m.in. cukrzycę typu 2, nadciśnienie serca i chorobę układu krążenia.

Początkowo lekarze podawali, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zapalenie płuc. Później patolodzy ustalili, że był to zator spowodowany przez skrzep.

Rosjanie ustalili krąg osób, z którymi zmarła miała kontakt. Wszyscy zostali objęci nadzorem medycznym. Żadna z bliskich osób kobiety nie wykazuje objawów zakażenia koronawirusem.

Według oficjalnych informacji, według stanu na 18 marca br., medycznej obserwacji w związku z koronawirusem poddano ponad 62,5 tys. osób, a ponad 22,1 tys. znajduje się pod obserwacją. “Przetestowanych” miało zostać też 133,1 tys. ludzi, którzy przyjechali z krajów dotkniętych epidemią SARS-CoV-2. Oficjalnie zakażonych jest 147 osób, z czego ponad 80 to mieszkańcy Moskwy.

Przeczytaj: Rosja zamknęła granicę z Białorusią

Czytaj również: Rosja zamknęła granice z Polską i Norwegią

TASS / themoscowtimes.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply