W miniony wtorek  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu zatrzymali sześcioro Gruzinów za nielegalny pobyt. Jeden z zatrzymanych cudzoziemców figurował w systemach jako osoba niepożądana na terytorium naszego kraju.

W miniony wtorek  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu zatrzymali sześcioro Gruzinów za nielegalny pobyt. Jeden z zatrzymanych cudzoziemców figurował w systemach jako osoba niepożądana na terytorium naszego kraju. Cała szóstka otrzymała decyzje zobowiązujące do powrotu w ciągu 30 dni.

Radomscy funkcjonariusze przeprowadzili kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Radomia w jednym z hoteli robotniczych. Ogółem skontrolowano 80 cudzoziemców, między innymi obywateli Ukrainy, Rwandy, Nepalu, Mołdawii, Kolumbii, Kirgistanu, oraz Gruzji.

Zobacz też: Grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w polskie patrole na granicy z Białorusią [+VIDEO]

W wyniku podjętych czynności zatrzymano 6 obywateli Gruzji tj. cztery kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 28 do 55 lat, którzy złamali przepisy pobytowe w naszym kraju. Wszyscy legitymowali się swoimi oryginalnymi paszportami, na podstawie których legalnie wjechali do Polski bez konieczności posiadania wizy i jak oświadczyli przyjechali w celu podjęcia pracy.

Dopuszczalny okres ich pobytu w naszym kraju, do którego byli uprawnieni bez konieczności posiadania wiz wygasł, a cudzoziemcy nie dopilnowali uregulowania go poprzez złożenie stosownych wniosków do wojewody o zgodę na pobyt czasowy.

Dodatkowo, dane jednego z mężczyzn figurowały w systemach jako osoby, której pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany, z uwagi na to, że 51-latek był skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu. Gruzin po jej odbyciu powinien opuścić terytorium naszego kraju, ale zamiast tego pozostał, mieszkając i pracując nielegalnie.

Wobec całej szóstki wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu w ciągu najbliższych 30 dni z jednoczesnym orzeczeniem zakazu ponownego wjazdu do naszego kraju i pozostałych państw strefy Schengen przez 6 miesięcy, a w przypadku jednego mężczyzny przez 2 lata.

Po zakończeniu czynności, cudzoziemcy zostali zwolnieni opuszczając pomieszczenia służbowe.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply