Ponad 100 nielegalnych imigrantów usiłowało przedostać się we wtorek z Białorusi do Polski. Grupa agresywnych cudzoziemców rzucała w polskie patrole kamieniami i palącymi się konarami drzew. Straż Graniczna opublikowała nagranie zajścia.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili we wtorek 105 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju. “Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych grupa około 20 cudzoziemców rzucała w polskie patrole kamienie i palące się konary drzew. Nikt nie doznał obrażeń” – podaje SG. Straż Graniczna opublikowała nagranie zajścia.

Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej, pozostałe zdarzenia związane z nielegalną imigracją odnotowano w Placówkach SG w Płaskiej, Narewce, Białowieży i Czeremsze. Do Polski wbrew przepisom usiłowali dostać się obywatele Indii, Syrii, Iranu i Afganistanu.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali już ponad 21 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Jak informowaliśmy, także w poniedziałek agresywni cudzoziemcy rzucali palącymi się gałęziami i kamieniami w polskie służby przy granicy z Białorusią.

To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu imigranci usiłujący nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski po raz kolejny zaatakowali polskich żołnierzy przy granicy. W ubiegły wtorek Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało nagranie zajścia.

Wcześniej grupa ponad 40 młodych mężczyzn, wyposażonych m.in. szpadle i łopaty, szukało sposobu na nielegalne przekroczenie polsko-białoruskiej granicy w rejonie Puszczy Białowieskie.

Przeczytaj: Nielegalni imigranci obrzucali kamieniami funkcjonariuszy Straży Granicznej

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Orbán: rośnie przemoc ze strony migrantów, patrol przy granicy ostrzelano z broni automatycznej

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply