Domowej kwarantannie poddano 723 osoby z Oławy i okolic. Decyzję podjął sanepid – osoby te miały kontakt z chłopcem u którego zaistniało podejrzenie zarażenia koronawirusem – okazało się ostatecznie, że był on zdrowy.

Do momentu uzyskania wyników badania podejrzanego o zakażenie, osoby te nie mogą opuszczać miejsc kwarantanny, czyli swoich mieszkań – przekazała w sobotnie popołudnie portalowi GazetaWroclawska.pl Małgorzata Sienkiewicz, szefowa sanepidu w Oławie.

Decyzję o przymusowej kwarantannie 723 osoby dostały od sanepidu na piśmie. To uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

W piątek jeden z uczniów szkoły źle się poczuł, wcześniej był w Niemczech w okolicy w której stwierdzono obecność koronawirusa. Dyrektor szkoły natychmiast przerwała zajęcia i zarządziła ewakuację wszystkich obecnych w budynku.

Zarząd powiatu oławskiego podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole do 10 marca. Od poniedziałku jednak odywać się będą już normalnie – w sobotę wieczorem okazało się, że podejrzany o zakażenie chłopiec jest zdrowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, od środy Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6 przypadków koronawirusa w Polsce. Powoduje on chorobę układu oddechowego COVID-19. Charakteryzuje się ona wysoką gorączką, dusznościami, kaszlem, bólami mięśni oraz zmęczeniem.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował by nie narażać innych na ryzyko zachorowania i w razie konieczności przestrzegać rygorystycznej kwarantanny.  „Złamanie kwarantanny może podlegać pod kodeks karny, ale głównie apeluję o rozsądek i odpowiedzialność” – stwierdził.

W ramach walki z koronawirusem prezydent Duda podpisał tzw. specustawę, która, jak pisaliśmy, może być niekonstytucyjna.

Oprócz tego szef KPRM Michał Dworczyk poinformował przedwczoraj, że Ministerstwo Zdrowia uruchomi w związku z pierwszymi przypadkami zachorowań na koronawirusa w Polsce, w przyszłym tygodniu specjalną infolinię przeznaczoną dla lekarzy; została też uruchomiona sieć informacyjna w ramach RCB, połączona z każdą gminą. Ponadto zwolniony z akcyzy będzie spirytus, który przeznaczony zostanie na produkcję środków biobójczych, a na szpitale przeznaczonych zostanie dodatkowych 98 mln zł.

Kresy.pl / GazetaWroclawska.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Głupota sięga szczytu, 1 podejrzany i ponad 700 do kwarantanny? We Włoszech chcą „zaaresztować” cały region Lombardii?! W tym tempie to wnet całą populację na świecie trzeba będzie poddać kwarantannie. Straszenie społeczeństw trwa w najlepsze a ów korona wirus jawi się w mediach (a nawet rządowych komunikatach) jako smok straszliwy albo jeden z jeźdźców Apokalipsy i ino czekać gdy pozostali dołączą do niego i będzie Armagedon. W związku z tym specustawy, środki nadzwyczajne, procedury kryzysowe itd. Tylko czy o ochronę zdrowia ludzi tu chodzi czy o coś zupełnie innego?…