Minister spraw wewnętrznych Kosowa poinformował w sobotę, że na granicy zatrzymano rosyjską dziennikarkę, podejrzewaną o bycie szpiegiem – podała agencja prasowa Reuters.

Jak podała agencja prasowa Reuters, minister spraw wewnętrznych Kosowa poinformował w sobotę, że na granicy zatrzymano rosyjską dziennikarkę, podejrzewaną o bycie szpiegiem. Minister spraw wewnętrznych kraju Xhelal Svecla wskazał, że dziennikarka nazywa się Daria Aslamowa.

„Wiele krajów udowodniło, że była zaangażowana w szpiegostwo na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego i udawała dziennikarkę” – powiedział Svecla w oświadczeniu prasowym. Reuters nie mógł zweryfikować oskarżeń Svecli.

Zobacz też: Przejścia między Serbią i Kosowem otwarte

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Aslamowa, która pracuje dla rosyjskiego brukowca „Komsomolska Prawda”, została cytowana przez swój magazyn – poinformowała, że została zwolniona i teraz przebywa w serbskim mieście Raska.

Aslamowa i Komsomolska Prawda nie odniosły się do zarzutów Kosowa przeciwko niej.

Svecla opublikował na swojej stronie na Facebooku kilka zdjęć dziennikarki z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i inne z syryjskim prezydentem Baszarem al-Assadem.

Rosja jest przeciwna niepodległości Kosowa. Napięcia między sąsiadami z Bałkanów Zachodnich, Kosowem i Serbią, zaogniły się ostatnio i osiągnęły punkt kulminacyjny w zeszłym tygodniu po tym, jak Kosowo oświadczyło, że zobowiąże Serbów mieszkających na północy kraju i używających serbskich tablic rejestracyjnych samochodów do ubiegania się o tablice wydawane przez instytucje w Prisztinie. Obowiązek został odłożony.

„Jej próba wejścia do naszego kraju, zbiegająca się z wydarzeniami na północy kraju, wyraźnie dowodzi, że Rosja przyłączyła się do serbskiej propagandy w celu destabilizacji naszego kraju” – powiedział Svecla.

Zobacz też: NATO deklaruje gotowość do interwencji w razie zagrożenia Kosowa. Są tam polscy żołnierze

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz