W naradzie weźmie udział minister Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak powiedział w środę, że jest za odsyłaniem uchodźców do ich ojczyzn i  taką propozycję zamierza przedstawić na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych UE w Brukseli.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Błaszczak: Relokacja uchodźców gorsza niż kary UE 

Błaszczak podkreślił, że relokacja imigrantów to zła koncepcja. – Będę przedstawiał pewien model, który sprawdzał się w Australii, polegający na tym, że Australia odsyła nielegalnych migrantów – zapowiedział minister.

We wtorek Komisja Europejska ponownie zagroziła Polsce i Węgrom postępowaniami za odmowę przyjęcia uchodźców. Chodzi o uciekinierów, którzy przebywają w obozach w Grecji i we Włoszech.

W odpowiedzi premier Beata Szydło oświadczyła, że nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy, a nasz kraj nie zgodzi się na narzucanie przymusowych kwot migrantów.

Kresy.pl / Polskie Radio

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Przymusowe wysyłanie „obcych kulturowo” i niechcianych u siebie w kraju do specjalnych obozów zakładanych na terenie Polski (Niemcy wykorzystali fakt okupacji Polski) miało już miejsce w historii. Zwozili ich więc z Grecji, Niemiec, Austrii, Belgii, Węgier, Holandii, Danii, Francji, Czech i innych krajów do takich Konzetrationslager w Auschwitz, Treblince i paru jeszcze innych. U siebie Niemcy oczywiście też takowe posiadali (Dachau, Bergen-Belsen, Mathausen) – po prostu równomiernie rozśrodkowywali „problem”…