Von der Leyen o Konfederacji: skrajnie prawicowi przyjaciele Putina

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej nazwała Konfederację skrajnie prawicowymi przyjaciółmi Putina – przekazał w niedzielę portal Euractiv.

Jak podaje w niedzielę portal Euractiv, Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej obiecała “odeprzeć skrajnie prawicowych przyjaciół Putina” którzy chcą “ukraść przyszłość Europy”. Von der Leyen powiedziała, że podczas nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego w czerwcu “nasza zjednoczona i spokojna Europa staje przed wyzwaniem zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz”.

“Agresja Rosji jest szersza: od lat przeprowadza ona ataki hybrydowe na Europę. Czy to poprzez cyberataki, czy poprzez manipulację mediami społecznościowymi, czy poprzez instrumentalizację migrantów” – powiedziała szefowa KE.

Dodała, “przyjaciele Putina tutaj, w Europie”, próbują “napisać naszą historię na nowo i ukraść naszą przyszłość pod przykrywką populistów i demagogów”.

“Nieważne, czy jest to AfD w Niemczech, Zgromadzenie Narodowe we Francji, Konfederacja w Polsce, czy inne. Nazwy mogą być różne, ale cel jest ten sam: depczą nasze wartości i chcą przejąć kontrolę nad naszą przyszłością” – dodała.

Podobne zdanie Ursula von der Leyen wygłosiła w marcu. „Nasz pokój i zjednoczona Europa są poddawane presji jak nigdy dotąd: przez populistów, nacjonalistów i demagogów. Przez skrajną prawicę i skrajną lewicę” – mówiła szefowa KE. Następnie wymieniła w tym kontekście partie: AfD z Niemiec, Zjednoczenie Narodowe z Francji i polską Konfederację Wolność i Niepodległość. „Nazwy mogą się różnić, ale cel mają wspólny: chcą podeptać nasze wartości i zniszczyć naszą Europę. Europejska Partia Ludowa nigdy się na to nie zgodzi” – oświadczyła von der Leyen.

Wypowiedź szefowej KE skomentował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji. „Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele; elit które pchają całą wspólnotę w amok regulacji „klimatycznych” i bez żadnych wyliczeń podejmują decyzje gospodarcze o ogromnych, negatywnych skutkach dla Europejczyków — jak np. całkowite odrzucenie normalnych zasad handlu z Ukrainą” – napisał Bosak na platformie X (dawniej Twitter).

Dodajmy, że podczas kongresu Europejska Partia Ludowa wytypowała także Ursulę von der Leyen jako swoją kandydatkę na przewodniczącą Komisji Europejskiej w kolejnej kadencji.

Kresy.pl/Euractiv

 

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Kasper1
  Kasper1 :

  “Przyjaciele Putina tutaj, w Europie”, próbują “napisać naszą historię na nowo i ukraść naszą przyszłość pod przykrywką populistów i demagogów”.” – prawda jest taka, że to przyjaciele banderowców tutaj, w Europie, próbują napisać naszą historię na nowo i ukraść naszą przyszłość po przykrywką demagogów i pod pretekstem “wspólnych wartości”.

 2. zp
  zp :

  Najlepiej jest stygmatyzować kogoś. Błoto i tak przylegnie.
  Oglądałem fragment przemówienia der Lieyer. Ruchy rąk, ton głosu, jak przywódca z lat 35 z niemiec. Coś mają w genach.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Lejek nie ma NIC gorszego niż lewactwo i jej ideologia której jestes przedstawicielką.I nie opowiadaj bajek o spokojnej Europie jak sie naściagało miliony “inżynierów i lekarzy”którzy zagrażaj anaszemu “spokojowi” I to najbardziej wina twojej nacji czyli Niemców.Nie jedyna,jesteście narodem który nie potrafi spokojnie siedzieć na 4 literach tylko co jakis czas robicie katastrofe w Europie.Churchil miał rację.