USA i Rosja zarejestrowały leki przeciwko koronawirusowi

W USA i Rosji opracowano preparaty, które mają umożliwić leczenie COVID-19. W środę zostały one zarejestrowane przez kompetentne instytucje.

Portal Business Insider podał, że amerykańska Federalna Agencja do spraw Leków (FDA) zarejestrowała Paxlovid, który ma być skutecznym lekiem przeciwko chorobie wywoływanej przez koronawirusa SARS CoV-19. Decyzja agencji oznacza, że lek opracowany przez koncern Pfizer może wejść do powszechnego użycia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Preparat jest przeznaczony dla osób w wieku powyżej 12 lat. Business Insider przytoczył badania jakie prowadzono nad nowym produktem farmaceutycznym. Podano go w ramach badań 697 niezaszczepionym pacjentom, zaliczonym w kontekście COVID-19 do grupy wysokiego ryzyka. Tylko dziewięciu z nich trzeba było poddać leczeniu szpitalnemu. Żaden z nich nie zmarł. Naukowcy uznali, że przyjęcie leku o 70 proc. będzie redukować ryzyko związane z wywoływaną przez koronawirusa chorobą.

Nie jest to jednak jedyny lek przeciwko COVID-19 jaki został w środę dopuszczony do użytku. Jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti rosyjskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia podjęło decyzję o zarejestrowaniu preparatu MIR 19.

Rosyjska Federalna Agencja Medyczno-Biologiczna, która opracowała nowy lek, opisała preparat jako „lek etiotropowy, który jest rzeczywistym antidotum na wirusa, działanie którego opiera się na mechanizmie interferencji RNA. Składa się z dwóch składników: substancji czynnej – ciał interferujących RNA oraz peptydu przenoszącego”.

RIA Nowosti napisała, że lek będzie sprzedawany w rozpylaczu do przyjmowania wziewnego. Substancja czynna będzie działać na RNA koronawirusa w sposób uniemożliwiający jego replikację. Nie stwierdzono efektów ubocznych stosowania MIR 19.

Czytaj także: Węgrzy zbadali skuteczność szczepionek: od Pfizera po Sputnik V

businessinsider.com.pl/ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz