Nie zakładam nowej partii – oświadczył w niedzielę były prezydent USA Donald Trump. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie po odejściu z urzędu. Podkreślił, że być może zdecyduje się kandydować w wyborach prezydenckich w 2024 roku – podaje agencja „Reuters”.

Rozpoczęta przez nas niesamowita przygoda jest daleka od zakończenia – zadeklarował Trump, cytowany przez „BBC”, w czasie konferencji środowisk konserwatywnych CPAC (Conservative Political Action Conference), która odbywała się w tym roku w Orlando.

„Nasz ruch dumnych, ciężko pracujących amerykańskich patriotów dopiero się zaczyna i na końcu wygramy” – dodał Trump w swoim wystąpieniu.

Były prezydent USA zapewnił, że nie zamierza zakładać nowej partii, co sygnalizowały niektóre doniesienia medialne. Sugerujące chęć założenia nowej partii informacje nazwał fakenewsami. „Mamy Partię Republikańską. Będzie zjednoczona i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nie zakładam nowego ugrupowania” – powiedział.

Zaznaczył, że być może będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2024 roku. „Kto wie, być może nawet zdecyduję się pokonać ich po raz trzeci” – powiedział, utrzymując tezy sugerujące, że listopadowe wybory prezydenckie w USA zostały sfałszowane. „Mamy bardzo chory i skorumpowany system wyborczy, który należy natychmiast naprawić. Te wybory zostały sfałszowane” – oświadczył.

Trump skrytykował swojego następcę – Joe Bidena. „Joe Biden ma za sobą najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc prezydentury ze wszystkich prezydentów we współczesnej historii” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie stycznia bieżącego roku Donald Trump miał mówić o założeniu własnej partii politycznej. Miał także informować o swoich zamiarach kilka osób z najbliższego otoczenia politycznego – wynikało z informacji „The Wall Street Journal”. Ustępujący prezydent deklarował też, że chciałby aby jego ugrupowanie nazywało się „Partia Patriotów”.

Zobacz także: USA: [SONDAŻ]: Nawet połowa republikanów przystąpiłaby do nowej partii Donalda Trumpa

reuters.com / bbc.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz