Nie zakładam nowej partii – oświadczył w niedzielę były prezydent USA Donald Trump. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie po odejściu z urzędu. Podkreślił, że być może zdecyduje się kandydować w wyborach prezydenckich w 2024 roku – podaje agencja „Reuters”.

Rozpoczęta przez nas niesamowita przygoda jest daleka od zakończenia – zadeklarował Trump, cytowany przez „BBC”, w czasie konferencji środowisk konserwatywnych CPAC (Conservative Political Action Conference), która odbywała się w tym roku w Orlando.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Nasz ruch dumnych, ciężko pracujących amerykańskich patriotów dopiero się zaczyna i na końcu wygramy” – dodał Trump w swoim wystąpieniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Były prezydent USA zapewnił, że nie zamierza zakładać nowej partii, co sygnalizowały niektóre doniesienia medialne. Sugerujące chęć założenia nowej partii informacje nazwał fakenewsami. „Mamy Partię Republikańską. Będzie zjednoczona i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nie zakładam nowego ugrupowania” – powiedział.

Zaznaczył, że być może będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2024 roku. „Kto wie, być może nawet zdecyduję się pokonać ich po raz trzeci” – powiedział, utrzymując tezy sugerujące, że listopadowe wybory prezydenckie w USA zostały sfałszowane. „Mamy bardzo chory i skorumpowany system wyborczy, który należy natychmiast naprawić. Te wybory zostały sfałszowane” – oświadczył.

Trump skrytykował swojego następcę – Joe Bidena. „Joe Biden ma za sobą najbardziej katastrofalny pierwszy miesiąc prezydentury ze wszystkich prezydentów we współczesnej historii” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie stycznia bieżącego roku Donald Trump miał mówić o założeniu własnej partii politycznej. Miał także informować o swoich zamiarach kilka osób z najbliższego otoczenia politycznego – wynikało z informacji „The Wall Street Journal”. Ustępujący prezydent deklarował też, że chciałby aby jego ugrupowanie nazywało się „Partia Patriotów”.

Zobacz także: USA: [SONDAŻ]: Nawet połowa republikanów przystąpiłaby do nowej partii Donalda Trumpa

reuters.com / bbc.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz