Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła poprawki łagodzące negatywne dla polskiego biznesu zapisy przygotowanego przez Komisję Europejską Pakietu Mobilności.

Projekt prawa europejskiego przygotowany przez KE i popierany przez państwa zachodnioeuropejskie obejmuje regulacje działalności firm transportowych. Ma to duże znaczenie dla polskiego biznesu ponieważ polskie firmy zajmują na europejskim rynku transportu drogowego bardzo silną pozycję, głównie ze względu na tanie koszty siły roboczej. I właśnie do redukcji tej przewagi konkurencyjnej może doprowadzić unijny Pakiet Mobilności.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komisja Europejska chce między innymi zobowiązać firmy transportowe do tego by zapewniały kierowcom odpoczynek z hotelach, a jeśli w kabinie to tylko na specjalnych licencjonowanych parkingach oraz wprowadzić inne dodatkowe obostrzenia w zakresie czasu pracy. Pakiet mobilności zakłada też konieczność podwyższania wynagrodzeń pracownikom delegowanym do poziomu porównywalnego z wynagrodzeniami pracowników miejscowych.

Polscy deputowani do Parlamentu Europejskiego próbowali wprowadzić poprawki do projektu aktu prawnego by złagodzić regulacje. Popierali ich w tym parlamentarzyści z Bułgarii, Litwy, Rumunii, czy Węgier czyli krajów w których gospodarkach sektor transportowy też odgrywa ważną rolę. Jak podał portal dziennika „Rzeczpospolitej” poprawki zaproponowane przez przedstawicieli państw naszego regionu zostały w poniedziałek odrzucone przez Komisję Transportu Parlamentu Europejskiego. Do uchwalenia Pakietu Mobilności potrzebne jest już tylko przegłosowanie go na posiedzeniu całej izby.

Czytaj także: Celnicy zatrzymali transport 16 ton śmieci do Polski

logistyka.rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz