Od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej, służby Ukrainy zatrzymały ponad 1600 osób podejrzanych o działalność sabotażową – przekazał w niedzielę portal Militarnyj.

Jak poinformował portal Militarnyj, od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej, służby Ukrainy zatrzymały ponad 1600 osób podejrzanych o działalność sabotażową. Pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych Jewhen Jenin powiedział, że „wciąż są osoby gotowe sprzedać życie sąsiadów i przyszłość Ukrainy”.

Również przez 164 dni wojny na terenie Ukrainy zdemaskowano około stu grup dywersyjno-rozpoznawczych.

Zobacz też: Przekazał współrzędne do ataku rakietowego na pomnik Bandery, zatrzymała go SBU

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W większości przypadków podejrzani zajmowali się korektą ognia artyleryjskiego i byli przewodnikami dywersantów. Jenin zauważył, że artylerzyści i poplecznicy dywersantów zgodzili się współpracować z Rosjanami za kwoty od 5 do 10 tysięcy hrywien.

Za te pieniądze przekazują informacje o lokalizacji stanowisk wojskowych, punktów kontrolnych, a także informują o miejscach uderzeń rakietowych. Ukraiński wiceminister poinformował, że zdrajcom państwa grozi 15 lat więzienia.

Zobacz też: Ukraina: Zatrzymano szefa krymskiego wydziału SBU pod zarzutem zdrady [+FOTO/VIDEO]

Ponadto od początku inwazji rosyjskiej SBU zneutralizowało już ponad tysiąc ataków hakerskich i incydentów cybernetycznych wymierzonych w systemy informatyczne strategicznie ważnych obiektów na Ukrainie. Portal dodaje, że w lesie gminy Bucza w obwodzie kijowskim zatrzymano grupę 7 mężczyzn, którzy nie potrafili wyjaśnić przyczyny swojego położenia w lesie.

SBU zatrzymało również człowieka, który zbierał dane w celu dostosowania ataków rakietowych na lotniska obwodu dniepropietrowskiego. W Mikołajowie SBU ujawniło dwóch uczestników rosyjskiej siatki agentów, którzy pomogli najeźdźcom zniszczyć infrastrukturę stoczniową na południu kraju.

Wśród nich są fabryki, magazyny z paliwami i smarami. Ponadto zniszczeniu uległy obiekty infrastruktury społecznej.

Kresy.pl/Mil.in

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz