Podczas przeszukania magazynów jednej z zaporoskich firm znaleziono ogromne ilości broni i amunicji. Trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie osób związanych z przestępstwem.

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wspólnie z policją zlikwidowali w wiosce koło Zaporoża wielki magazyn nielegalnej broni i amunicji – poinformowała wczoraj służba prasowa SBU.

Podczas przeszukania magazynów jednej z zaporoskich firm znaleziono 124 ręczne granatniki RPG-26, 50 granatników przeciwpancernych RPG-7, 87 pocisków do granatników podlufowych, 80 granatów RGD-5, 21 pocisków kalibru 82mm, 30 zapalników MD5, 240 granatów dymowych RDG-2B, 6 bomb dymnych UDSZ oraz „wielką ilość” nabojów i materiałów wybuchowych.

Jak podaje SBU, wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego gromadzenia broni i materiałów wybuchowych. Trwają czynności mające na celu wykrycie wszystkich osób powiązanych z tym przestępstwem.

CZYTAJ TAKŻE: SB Ukrainy wszczęło śledztwo przeciwko b. merowi Użhorodu. Chciał odgrodzić się murem „od banderowców”

ssu.gov.ua / kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. cyna
    cyna :

    Dobra ściema z tą eksplozja na końcu mająca pokazać że zostało to zniszczone, w tej dziurce to eksplodowało nie więcej niz 0,5 kg trotylu. Każdy chyba widzi że te cudem odnajdywane cyklicznie magazyny są tylko przykrywka do dostarczania ukrainie broni. To znalezisko zostanie oczywiście zutylizowane ale nad głowami buntowników w donbasie. Mińskie porozumienia to ściema i tylko patrzec jak rozpocznie się wojna juz wypowiedziana przez lepiej doposażone wojska ukraińskie.

  2. cyna
    cyna :

    Ściema z tą eksplozją majaca symulować zniszczenie cyklicznego znaleziska jakim jest magazyn broni ofensywnej tak niezbędnej ukraińskiej armii do prowadzenia działań na wschodzie ukrainy. W tej dziurce to było kg trotylu i jeden silnik rakietowy. Wiadomo że ta broń zostanie zużyta nad głowami buntowników w Donbasie w już niedługiej ofensywie którą szykuja ukraińcy. Postanowienia Mińskie to ściema.