Ukraina: Rosjanie zmienili taktykę, by niszczyć systemy obrony powietrznej [+VIDEO]

Według ukraińskich wojskowych, w ostatnim czasie Rosjanie zaczęli używać dronów-kamikadze Shahed jako przynęty, by ujawnić stanowiska obrony powietrznej, atakowanych następnie z użyciem amunicji krążącej Lancet.

We wtorek w programie telewizyjnym rzecznik ukraińskich sił zbrojnych operujących na kierunku tawrijskim, Ołeksij Dmytraszkiwskij powiedział, że Rosjanie zmienili taktykę stosowania swojego lotnictwa, a ściślej systemów bezzałogowych.

Rzecznik wyjaśnił, że wcześniej do tej pory Rosjanie wysyłali jeden, maksymalnie dwa samoloty, które leciały osobno. Jednak w ostatnim czasie zaczęły działać w zespołach.

„Dwa samoloty zwabiły siły obrony powietrznej, a trzeci przeprowadził uderzenie” – zaznaczył. Powiedział też, że Rosjanie zaczęli używać dwukrotnie większej liczby dronów rozpoznawczych na kierunku donieckim. Ponadto, po raz pierwszy zmienili taktykę używania dronów-kamikadze.

„Wczoraj [w poniedziałek – red.] w dzień (…) użyte zostały Shahedy. Udało się je zestrzelić, ale po nich pojawiły się [systemy amunicji krążącej – red.] Lancet. To też jest taka strategia, żeby ujawnić stanowiska obrony przeciwlotniczej, a potem atakować Lancetami” – powiedział Dmytraszkiwskij.

W sieci pojawiły się też nowe nagrania, która mają prezentować skuteczność rosyjskich systemów Lancet w zwalczaniu ukraińskich systemów obrony powietrznej.

Pierwsze nagranie ma przedstawiać zniszczenie przez rosyjską amunicję krążącą radaru obserwacji przestrzeni powietrznej 35D6/36D6.

Na drugim nagraniu widać, jak Lancet uderza w wyrzutnię rakietowego systemu przeciwlotniczego Tor w obwodzie chersońskim.

Czytaj także: Kolejny Krab zniszczony na Ukrainie przez systemy Lancet?

Zobacz: W sieci pojawiło się nagranie ze zniszczenia polskiej haubicy Krab na Ukrainie [+VIDEO]

nv.ua / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply