Wołodymyr Kowalczuk, przewodniczący Rady Obwodowej (wojewódzkiej) w Równem, w swoim gabinecie zawiesił portrety ideologów ukraińskiego nacjonalizmu zamiast portretu Petra Poroszenki.

Napisał o tym na swojej stronie na Facebooku poseł z Partii Radykalnej Andrij Łozowyj.„W rodzinnym mieście Równem udałem się do przewodniczącego Rady Obwodowej do pracy. Portretu Poroszenki w gabinecie Wołodymyra Kowalczuka nie ma. Nie godzi się wolnym Kozakom zajmować się uwielbianiem cara. Zamiast tego jest Szuchewycz i Konowalec. I flaga – prawidłowa”– oświadczył Łozowyj.

Należy podkreślić, że w 2015 roku kandydat Partii Radykalnej Ołeha Liaszko, Wołodymyr Kowalczuk, został wybrany na radnego Rady Obwodowej w Równem. Za kandydaturą Kowalczuka na wyborach na przewodniczącego rady obwodowej oddała swój głos większość radnych. W przeszłości polityk ucierpiał w wyniku prześladowań i poruszał się na wózku inwalidzkim po ranie postrzałowej.

Wiesław Tokarczuk/informator.news/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz