Tusk zamieścił autopromocyjne nagranie… z banderowskimi flagami [+VIDEO]

Na nagraniu zamieszczonym przez Donalda Tuska z okazji przekroczenia miliona obserwujących jego profil szefa Rady Europejskiej na Twitterze znalazły się kadry, na których widać czerwono-czarne flagi OUN-UPA powiewające podczas EuroMajdanu w Kijowie.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk postanowił uczcić fakt, że jego oficjalny profil urzędowy na Twitterze, @eucopresident, obserwuje już ponad milion osób.

„Milion! Dziękuję wszystkim, którzy obserwowali mnie przez ostatnie cztery lata, codzienną walkę o utrzymanie jedności UE” – napisał w środę na Twitterze Donald Tusk. Do wpisu dołączył krótkie nagranie, które dokumentuje jego pracę na stanowisku szefa Rady Europejskiej, w tym wydarzenia, które uznaje za sukcesy i do których w jakiś sposób się przyczynił, np. utrzymanie Grecki w strefie euro. Z nagrania wynika, że jego głównym celem na stanowisku jest utrzymanie jedności Unii Europejskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tusk już na początku nagrania odnosi się do Ukrainy, podkreślając utrzymanie w ramach UE jedności w kwestii sankcji nałożonych na Rosję. „Nie może być sprawiedliwej Europy bez niepodległej Ukrainy” – głosi tekst na nagraniu, na którym widać Tuska i prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę ze zniczami pod memoriałem Niebiańskiej Sotni w Kijowie.

W nagraniu zamieszczonym przez Tuska znalazły się kadry z czasów EuroMajdanu, na których wyraźnie widać czerwono-czarne flagi OUN-UPA. Banderowskie flagi są widoczne na znanych kadrach: na pomniku Założycieli Kijowa i pod sceną na Majdanie. Ponadto, widoczne są też flagi neobanderowskiej partii Swoboda.

Przeczytaj: Tusk we Lwowie: kocham Polskę i Ukrainę, to jak kochać swoją matkę i zakochać się w dziewczynie

Na te wyraźne szczegóły nagrania zamieszczonego przez szefa RE Donalda Tuska zwrócił uwagę poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski:

„Donald Tusk chwali się milionem followersów na tt. W klipie reklamującym sukces powiewająca flaga banderowców, która symbolizuje mordowanie w bestialski sposób ponad 100.000 Polaków. Ten typ był kiedyś szefem rządu w Polsce. Kurtyna…”.

W dalszej części nagrania Tusk podkreśla też, że UE jest „zjednoczona przeciwko nielegalnej imigracji”, a priorytetem musi być ochrona zewnętrznych granic UE. Jego zdaniem, Unia jest też zjednoczona w walce ze zmianami klimatu i terroryzmem. Szef RE zwraca też uwagę, że reprezentował Unię Europejską na światowych szczytach, w tym G7. Na nagraniu pokazano go obok przywódców państw członkowskich tej organizacji, w tym prezydenta USA Donalda Trumpa. Podpis głosi: „G7 to wspólnota wartości”, co mogło być aluzją do stanowiska Trumpa podczas szczytu w Kanadzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Należy zaznaczyć, że konto przewodniczącego RE – @eucopresident, z którego obecnie korzysta Tusk, jest przechodnie, ponieważ przejął je od swojego poprzednika, Hermana Van Rompuy’a. Tym samym, nie budował go od podstaw, lecz już na pewnej bazie.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    Kasper1 :

    Realnie na Ukrainę patrzy także Czarzasty i od paru lat ZACZĄŁ patrzeć Miller. Denerwująca jest jednak „poprawność polityczna” czyli to w jaki sposób mówi Czarzasty owijając sprawy w bawełnę. Prosto, dosadnie, waląc faktami na odlew faktycznie mówi Tomasz Rzymkowski i narodowcy. Nawet Jakubiak z Kukiza’15 w sprawie Ukrainy oraz Rosji wije się jak piskorz, jest za a nawet przeciw. Po ukraińskiej prowokacji w Cieśninie Kerczeńskiej co innego mówił dla Onetu a zupełnie co innego u Olejnik, w TVN gdzie grzmiał na Rosję. Typowy dwulicowy oportunista.

  • Avatar
   jwu :

   Nie sądzę by pobyt dziadka w Wehrmachcie ,miał wpływ na tą filo banderowską postawę ww.pana.Raczej wspólna „niedola” (po wojnie) Kaszebów i przesiedleńców ze znanej nam operacji, oraz wielka „miłość” do Polaków, spowodowały ten wzajemny przypływ uczuć do siebie.Dla nieznających tematu pragnę przypomnieć ,że wielka grupa przesiedleńców z ww.akcji trafiła na pomorze gdańskie.