Tusk zamieścił autopromocyjne nagranie… z banderowskimi flagami [+VIDEO]

Na nagraniu zamieszczonym przez Donalda Tuska z okazji przekroczenia miliona obserwujących jego profil szefa Rady Europejskiej na Twitterze znalazły się kadry, na których widać czerwono-czarne flagi OUN-UPA powiewające podczas EuroMajdanu w Kijowie.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk postanowił uczcić fakt, że jego oficjalny profil urzędowy na Twitterze, @eucopresident, obserwuje już ponad milion osób.

„Milion! Dziękuję wszystkim, którzy obserwowali mnie przez ostatnie cztery lata, codzienną walkę o utrzymanie jedności UE” – napisał w środę na Twitterze Donald Tusk. Do wpisu dołączył krótkie nagranie, które dokumentuje jego pracę na stanowisku szefa Rady Europejskiej, w tym wydarzenia, które uznaje za sukcesy i do których w jakiś sposób się przyczynił, np. utrzymanie Grecki w strefie euro. Z nagrania wynika, że jego głównym celem na stanowisku jest utrzymanie jedności Unii Europejskiej.

Tusk już na początku nagrania odnosi się do Ukrainy, podkreślając utrzymanie w ramach UE jedności w kwestii sankcji nałożonych na Rosję. „Nie może być sprawiedliwej Europy bez niepodległej Ukrainy” – głosi tekst na nagraniu, na którym widać Tuska i prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę ze zniczami pod memoriałem Niebiańskiej Sotni w Kijowie.

W nagraniu zamieszczonym przez Tuska znalazły się kadry z czasów EuroMajdanu, na których wyraźnie widać czerwono-czarne flagi OUN-UPA. Banderowskie flagi są widoczne na znanych kadrach: na pomniku Założycieli Kijowa i pod sceną na Majdanie. Ponadto, widoczne są też flagi neobanderowskiej partii Swoboda.

Przeczytaj: Tusk we Lwowie: kocham Polskę i Ukrainę, to jak kochać swoją matkę i zakochać się w dziewczynie

Na te wyraźne szczegóły nagrania zamieszczonego przez szefa RE Donalda Tuska zwrócił uwagę poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski:

„Donald Tusk chwali się milionem followersów na tt. W klipie reklamującym sukces powiewająca flaga banderowców, która symbolizuje mordowanie w bestialski sposób ponad 100.000 Polaków. Ten typ był kiedyś szefem rządu w Polsce. Kurtyna…”.

W dalszej części nagrania Tusk podkreśla też, że UE jest „zjednoczona przeciwko nielegalnej imigracji”, a priorytetem musi być ochrona zewnętrznych granic UE. Jego zdaniem, Unia jest też zjednoczona w walce ze zmianami klimatu i terroryzmem. Szef RE zwraca też uwagę, że reprezentował Unię Europejską na światowych szczytach, w tym G7. Na nagraniu pokazano go obok przywódców państw członkowskich tej organizacji, w tym prezydenta USA Donalda Trumpa. Podpis głosi: „G7 to wspólnota wartości”, co mogło być aluzją do stanowiska Trumpa podczas szczytu w Kanadzie.

Należy zaznaczyć, że konto przewodniczącego RE – @eucopresident, z którego obecnie korzysta Tusk, jest przechodnie, ponieważ przejął je od swojego poprzednika, Hermana Van Rompuy’a. Tym samym, nie budował go od podstaw, lecz już na pewnej bazie.

Twitter.com / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Kasper1
    Kasper1 :

    Realnie na Ukrainę patrzy także Czarzasty i od paru lat ZACZĄŁ patrzeć Miller. Denerwująca jest jednak „poprawność polityczna” czyli to w jaki sposób mówi Czarzasty owijając sprawy w bawełnę. Prosto, dosadnie, waląc faktami na odlew faktycznie mówi Tomasz Rzymkowski i narodowcy. Nawet Jakubiak z Kukiza’15 w sprawie Ukrainy oraz Rosji wije się jak piskorz, jest za a nawet przeciw. Po ukraińskiej prowokacji w Cieśninie Kerczeńskiej co innego mówił dla Onetu a zupełnie co innego u Olejnik, w TVN gdzie grzmiał na Rosję. Typowy dwulicowy oportunista.