Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow utrzymuje, że Putin był gotowy do użycia broni atomowej dla zabezpieczenie operacji na Krymie.

Turczynow zeznawał w czwartek w sądzie Kijowie na zaocznym procesie o zdradę stanu Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy. Oświadczył m. in.: Trafia do nas coraz więcej informacji. Kiedy Rosjanie obchodzili drugą rocznicę zajęcia Krymu, Putin powiedział, że był gotowy do użycia broni atomowej do zakończenia operacji na półwyspie, jeżeli ktoś rozpocząłby tam interwencję zbrojną.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy dodał: Tak, Putin był gotowy do użycia broni atomowej, jeżeli pojawiłby jakikolwiek opór wobec rosyjskiej operacji. To klasyczna agresja, klasyczna aneksja.

CZYTAJ TAKŻE: Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy chwali się postępami sił ukraińskich w Donbasie. Separatyści go wyśmiewają.

Turczynow zeznał również: Ci, którzy uciekli do Rosji, wynieśli wiele tajnych informacji, ale rozpoczęliśmy już wtedy pierwsze kroki ku odbudowie naszego wywiadu. Jego ówczesny szef Wiktor Gwozd informował mnie, że wedle rosyjskich źródeł Duma przygotowuje na 1 marca 2014 roku decyzję o wejściu rosyjskich sił na Krym. Dodał także, że Janukowycz próbował temu przeciwdziałać.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / unian.info

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Beresteczko1651
  Beresteczko1651 :

  Ukraińcy bredzą żeby usprawiedliwić swoje tchórzostwo i bierność w sprawie Krymu. Jeśli Rosjanie byli gotowi do użycia broni atomowej w sprawie Krymu to dlaczego nie użyli jej
  w sprawie Donbasu? Ukraina jest śmiesznym sztucznym postsowieckim państwem, zbudowanym w sztucznych granicach na fałszywej i przestępczej ideologii i dlatego czego by nie powiedzieli to albo kłamstwo albo głupota.

  • lp
   lp :

   @jwu To typowe dla ukraińców i wynika z ich ogromnego kompleksu intelektualnego i militarnego. Dla jego leczenia tworzą mitologię narodu „herojów” i geniuszy, co jest tym bardziej dowcipne że ich dokonania w historii zarówno tej starszej jak i tej najnowszej są zerowe w obu tych dziedzinach. Wystarczy rzucić okiem na ich „panteon” banderowski, który stanowi kwintesencję dorobku cywilizacyjnego ukraińców.

   • jwu
    jwu :

    @lp Dokładnie.Historię budują zmieniając fakty.Wymordowali podstępnie mieszkańców Parośli ,a w Świat poszedł przekaz ,że to był chrzest bojowy rezunów w walce z sowieckimi partyzantami.Podobnie było pod Brodami ,gdzie SS Galizien dostała tęgie lanie od sowietów,ale dla ukrów to data triumfu tej zbrodniczej jednostki.