Unia Europejska, zgodnie z ustalonymi kryteriami ma przyjąć od Turcji 72 tysiące migrantów.

Turcja ogłosiła, że jest już gotowa przekazać Unii Europejskiej pierwsze 25 tysięcy uchodźców z Syrii. Według tureckich służb każdy z migrantów spełnia ustalone przez Unię warunki. Turcy są zdania, że dzięki porozumieniu uda się zapobiec tragicznym śmierciom uchodźców na Morzu Egejskim. Teraz bowiem będą oni mogli bezpiecznie i legalnie przedostawać się do UE przez Turcję.

Europejscy dyplomaci mówią już o tym, że kwota 72 tysięcy migrantów to tylko pierwszy próg. Turcy maja przyjmować jednego nielegalnego migranta i oddawać UE jednego uchodźcę. Jednak już zapowiadają, że Unia przyjmie każdego, kto spełnia warunki.

TASS/KRESY.PL

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • krisss
   krisss :

   jazmig zauwaz jaki przekret powstal,umowa miala obowiazywac od wczoraj(niedziela)teraz nagle czytam ze od kwietnia dopiero…ci co przybeda do kwietnia moga spac spokojnie….po spotkaniu zdrajcow mowiono ze unia przyjmie 72tys.(wczesniejsze wersje byly 1 za 1)nagle przyjmiemy 72tys.plus 1 za 1 i te 72 tys.to na poczatek…turcja nie przyjela jeszcze nic a juz oferuje 25tys….jak oni w ciagu 1 dnia wyznaczyli te 25tys.spelniajacych kreyteria…na podstawie skradzionych paszportow z Syrii(w kradziezy ktorych turcy pewnie brali udzial)…ciekawe kiedy zacznie sie jazgot o to kto ma przyjac tych ktorzy przybeda….i na koncu czy nasz rzad bedzie sprawdzal sam tych ludzi czy tylko zaufa turka….

 1. bartosz
  bartosz :

  Turcy robią biznes jakiego im się nie udało zrobić od wieków. Z jednej strony doją UE, która płaci miliardy za g.. warte obietnice, z drugiej zarabiają krocie na paserstwie ropy od ISIS, wykorzystując zamieszanie by pozbyć się Kurdów. Czego się dziwić, jak się ma do czynienia z baranami to trzeba je golić, do gołej skóry.