Trzy państwa mają problem z koronawirusem

W Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach pandemia koronawirusa SARS COVID-19 przybrała bardzo dużą dynamikę. Liczba nowych zakażeń sięgnęła w nich poziomu kilkudziesięciu tysięcy dziennie.

Jak poinformowaliśmy, w sobotę w USA liczba nowych wykrytych zakażeń koronawirusem sięgnęła rekordowego poziomu 43,5 tys. Dynamika rozwoju pandemii w tym państwie nie wytraca tempa. W niedzielę w Stanach Zjednoczonych odnotowano kolejnych 40,5 tys. zarażonych. Tego dnia zmarło tam 285 nosicieli SARS COVID-19. USA pozostają więc światowym epicentrum zarazy z łączną liczbą zakażonych 2,637 mln i 128,4 tys. zmarłych nosicieli koronawirusa. W kraju tym wyzdrowiało już 1,093 mln zarażonych, jak podaje portal Worldometers.info.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pandemia nadal rozwija się szybko także w Brazylii. W niedzielę jej dynamika tylko się zwiększyła odnotowano bowiem 35,8 tys. nowych przypadków, a to oznacza, że ich łączna liczba w tym państwie to 1,345 mln. W Brazylii zmarło 57,6 tys. nosicieli koronawirusa, a w niedzielę liczba zgonów zwiększyła się o 555.

Jak zwraca uwagę agencja informacyjna Interfax bardzo wysoka dynamika pandemii utrzymuje się w Indiach. Jak napisaliśmy w sobotę wykryto tam 20,1 tys. nowych przypadków. W niedzielę liczba była podobna – 19,6 tys. W Indiach zmarło łącznie 16,4 tys. nosicieli SARS COVID-19, w niedzielę 384. Szczególnie dużo nowych przypadków odnotowuje się w ostatnich dniach w północno-wschodnim stanie Assam.

Na trzecim miejscu pod względem liczby wykrytych zakażeń jest Rosja z 634,4 tys. przypadków. Jednak tam w niedzielę liczba nowych przypadków nadal utrzymywała się na poziomie około 6 tys.

worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz