Warszawscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech obywateli Gruzji, którzy włamali się do samochodu. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policja poinformowała o sprawie w czwartek. Funkcjonariusze operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości dotyczącej kradzieży z włamaniem do pojazdów. W jej wyniku zatrzymano na gorącym uczynku trzech Gruzinów.

“W trakcie służby w nocy [policjanci] zwrócili uwagę na trzech mężczyzn poruszających się BMW na tzw. dzikim parkingu. W pewnym momencie mężczyźni wyszli z auta i zaglądali do innych aut na parkingu, jeden z nich świecił latarką do wnętrza pojazdów. Po chwili wybili szybę w jednym z aut, wrócili szybko do BMW i odjechali” – podaje policja.

Przeczytaj: Morderstwo kobiety – zbiegły morderca mówił po gruzińsku

Chwilę później zostali zatrzymani. Policjanci przeszukali pojazd, którym się poruszali i odzyskali rzeczy pochodzące z włamania m.in. zestawy kluczy i biżuterię. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Trzej obywatele Gruzji w wieku 41, 40 i 22 lat trafili do policyjnej celi.

Okazało się, że zatrzymani byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie decyzją sądu trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

wola.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply