Skierniewiccy policjanci zatrzymali 3 obywateli Gruzji podejrzanych o porwanie 19-latki. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach poinformowała o sprawie we wtorek. Jak czytamy, 1 grudnia 2023 roku do skierniewickiej komendy zgłosiła się 43-letnia obywatelka Gruzji, która poinformowała, że jej 19-letnia córka została uprowadzona przez 3 Gruzinów. Policjanci rozpoczęli ustalanie danych podejrzewanych o porwanie kobiety oraz pojazdu, jakim się poruszali.

“Nawiązali również kontakt z policjantami z wieruszowskiej komendy, KWP w Łodzi a także ze Strażą Graniczną. Szereg sprawdzeń i współdziałanie funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wieruszowa. 38, 37 oraz 33-latek zostali przewiezieni do Skierniewic, gdzie trafili do policyjnego aresztu” – podaje policja.

Zobacz także: Pijany Gruzin wjechał autem w grupkę ludzi. Trzy osoby ranne

Uwolniona przez policjantów 19-latka nie wymagała pomocy medycznej, ale była przerażona. W budynku skierniewickiej komendy policji czekała zrozpaczona matka. Od informacji o uprowadzeniu, do chwili odnalezienia 19-latki minęło 5 godzin.

Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności 19-letniej kobiety. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. Sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

skierniewice.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply