Brytyjska policja aresztowała trzy osoby, a trzech funkcjonariuszy zostało rannych podczas sobotnich protestów przeciwko obostrzeniom w Londynie – poinformował portal The Guardian.

Jak poinformował portal The Guardian, brytyjska policja aresztowała trzy osoby, a trzech funkcjonariuszy zostało rannych podczas sobotnich protestów przeciwko obostrzeniom w Londynie.

Policja poinformowała, że ​​podczas protestów aresztowano trzy osoby – za naruszenie pokoju i napaść na policję, a jedna była już poszukiwana za poprzednią napaść. Trzech funkcjonariuszy odniosło niewielkie obrażenia.

Tysiące demonstrantów przemaszerowało przez Londyn w kierunku Placu Parlamentarnego. Rzucali setki piłek tenisowych, niektóre z wiadomościami, przez płoty wokół budynków Parlamentu. Tymczasem w popularnym Hyde Parku sfotografowano funkcjonariuszy, którzy próbowali usunąć naklejki antyszczepionkowe ze swoich samochodów dostawczych.

Iain McCausland, który przyjechał do Londynu z Devon na protest, powiedział: „Głównym powodem, dla którego tu jestem, jest to, że czuję, że to zablokowanie nastąpiło kosztem naszej wolności i praw. Nasza wolność gromadzenia się, nasza wolność podróżowania i pracy. Jestem naprawdę zły na rząd, więc wszyscy są tutaj”.

Kayleigh Brooke obiecał, że będzie kontynuować protesty, dopóki rządowe uprawnienia nadzwyczajne do poradzenia sobie z pandemią nie zostaną usunięte. „Chcemy, aby ustawa o koronawirusie 2020 zniknęła i będziemy nadal protestować, dopóki to się nie stanie” – powiedziała.

29-latka z Manchesteru powiedziała, że ​​od czterech tygodni biwakuje w Clapham Common w południowym Londynie, aby zaprotestować przeciwko programowi szczepień.

Policja poinformowała po protestach: „Znaczna większość protestujących dzisiaj nawiązała pozytywny stosunek do naszych oficerów. Doświadczyliśmy w Whitehall małych skupisk zachowań antyspołecznych, które polegały na rzucaniu pocisków w funkcjonariuszy, ale szybko i skutecznie sobie z nimi poradziliśmy”.

Zobacz też: Singapur szykuje się do “życia z koronawirusem” będzie go traktował jak grypę

Kresy.pl/The Guardian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply