Singapur przygotuje swoją populację do radzenia sobie z Covid-19 w ramach codziennego życia – poinformował w czwartek portal The Straits Times. Ludzie będą mogli pracować, podróżować i robić zakupy bez kwarantanny i blokad.

Jak poinformował w czwartek portal The Straits Times, Singapur przygotuje swoją populację do radzenia sobie z Covid-19 w ramach codziennego życia. Ludzie będą mogli pracować, podróżować i robić zakupy bez kwarantanny i blokad.

Przy wystarczającej liczbie zaszczepionych osób, Covid-19 będzie zarządzany jak inne choroby endemiczne, takie jak pospolita grypa czy pryszczyca, powiedzieli trzej współprzewodniczący wieloministerialnej grupy zadaniowej rządu ds. Covid-19, gdy przedstawili plany aby Singapur przeszedł do „nowej normalności”. Minister handlu i przemysłu Gan Kim Yong, minister finansów Lawrence Wong i minister zdrowia Ong Ye Kung powiedzieli, że priorytetem w najbliższych miesiącach będzie przygotowanie Singapuru do życie z Covid-19 jako nawracającej, kontrolowanej choroby.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Minęło 18 miesięcy od rozpoczęcia pandemii, a nasi ludzie są zmęczeni walką. Wszyscy pytają: kiedy i jak skończy się pandemia?” – mówili. „Zła wiadomość jest taka, że ​​Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobrą wiadomością jest to, że można z nim normalnie żyć pośród nas”. Opracowywany jest plan przejścia do nowej normy, która zostanie wykonana równolegle z osiągnięciem określonych etapów szczepień.

Singapur podejmuje kroki w celu przygotowania się do endemicznego przejścia Covid-19 i przyspieszy akcję szczepień w trakcie walki o obniżenie wzrostu przypadków. Już teraz szczepienie wydaje się być skuteczne w zmniejszaniu wskaźników infekcji i przenoszenia. Większość w pełni zaszczepionych osób wykazuje łagodne objawy lub brak objawów, nawet jeśli zachorują. Ministrowie powiedzieli, że na początku przyszłego miesiąca dwie trzecie populacji Singapuru otrzyma co najmniej jedną szczepionkę.

„Naszym kolejnym kamieniem milowym będzie pełne zaszczepienie co najmniej dwóch trzecich naszej populacji dwiema dawkami w okolicach Dnia Narodowego, jeśli pozwoli na to podaż. Pracujemy nad przyspieszeniem dostarczania szczepionek i przyspieszeniem tego procesu” – powiedzieli.

Zobacz też: „Washington Post”: Donald Trump chciał umieszczać zakażonych Amerykanów na kwarantannie w Guantanamo

Z czasem, osoby z Covid-19 będą mogły go przechodzić w swoim domu, więc zniknie obawa o przeciążenie w systemie opieki zdrowotnej. Ich bliscy znajomi mogą kupować zestawy testowe w aptekach, aby się sami przetestować. W rzeczywistości testy nie będą już narzędziem do oddzielania ludzi i poddawania kwarantannie, ale będą wykorzystywane bardziej do sprawdzania osób, które chcą wejść między innymi do biurowców, centrów handlowych i szkół.

Powoli zasady bezpiecznego zarządzania mogą zostać złagodzone i ponownie będą dozwolone duże zgromadzenia, takie jak parada z okazji Dnia Narodowego lub odliczanie sylwestrowe. Firmy nie będą również musiały obawiać się zakłóceń spowodowanych blokadami.

W końcu ludzie będą mogli ponownie podróżować, z certyfikatami szczepień, do krajów które również skontrolowały wirusa i uczyniły z niego endemiczną normę. Mogą nawet zostać zwolnieni z kwarantanny z negatywnym wynikiem testu po przybyciu. Dodali: „Nauka i ludzka pomysłowość ostatecznie zwyciężą nad Covid-19. Spójność i świadomość społeczna zaprowadzą nas tam szybciej. Wszyscy musimy wykonać swoją część”.

Zobacz też: Filipiny: Prezydent zagroził więzieniem osobom, które nie chcą się zaszczepić

Kresy.pl/The Straits Times

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz