W czasie sobotniego wiecu w Tulsie w stanie Oklahoma prezydent USA Donald Trump skrytykował Niemcy za kupowanie surowców energetycznych od Rosji, wskazał m.in. na sprawę gazociągu Nord Stream 2.

Podczas sobotniego wiecu, który odbył się w Tulsie w stanie Oklahoma, prezydent USA Donald Trump wypomniał Niemcom kupowanie gazu od Rosji – podaje „Financial Post”. Wskazał m.in. na kwestię gazociągu Nord Stream 2.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W trakcie wiecu Trump oświadczył, że widzi sprzeczność w tym, iż „USA mają chronić Niemcy przed Rosją, tymczasem Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów za energię płynącą z gazociągu Nord Stream 2”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydent USA ponownie zadeklarował, że Stany Zjednoczone zamierzają wycofać dużą część swoich wojsk z Niemiec, ponieważ Berlin wydaje w jego opinii zbyt małą ilość środków na obronność. Dodał także, że Niemcy mają zaległe płatności względem USA.

Podkreślił, że obietnica zwiększenia przez Niemcy wydatków na obronność do 2 procent PKB do 2032 roku jest w jego opinii niewystarczająca.

Wcześniej Trump potwierdził, że USA wycofają z Niemiec 9,5 tysiąca żołnierzy, na co wskazywały medialne doniesienia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Trump pozytywnie ocenił też reakcję swojej administracji na epidemię koronawirusa. Wyraził opinię, że  nadszedł odpowiedni czas na otwarcie gospodarki i powrót do pracy.

Według prezydenta USA rok 2021 będzie pod względem ekonomicznym „najlepszym rokiem jaki mieliśmy”.

Trump skrytykował też protestujących, którzy niszczą w USA pomniki, m.in. Krzysztofa Kolumba, Jerzego Waszyngtona oraz Thomasa Jeffersona.

business.financialpost.com / pap / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz