Były prezydent USA Donald Trump oświadczył w sobotę, że mógłby zakończyć wojnę między Ukrainą a Rosją „w ciągu jednego dnia”.

Trump przemawiał w sobotę na konferencji konserwatywnego komitetu akcji politycznej (CPAC) w Oxon Hill w stanie Maryland. Podczas swojego wystąpienia obiecał zakończenie wojny na Ukrainie. Skrytykował politykę obecnego prezydenta USA Joe Bidena, zwłaszcza w reakcji na inwazję Rosji na Ukrainę. Obiecał „okrojenie” amerykańskiej pomocy dla zagranicy.

Były prezydent USA oświadczył, że mógłby zakończyć wojnę między Ukrainą a Rosją „w ciągu jednego dnia”.

Stwierdził, że jest jedynym kandydatem zdolnym do uratowania Ameryki przed „podżegającymi do wojny” Demokratami oraz „zelotami i głupcami” z głównego nurtu Partii Republikańskiej.

Zobacz także: WaPo: 2/3 Republikanów chce porozumienia z Rosją, nawet za cenę utraty części terytorium przez Ukrainę

Jego zdaniem świat może zmierzać w kierunku „trzeciej wojny światowej”. „Jestem jedynym kandydatem, który może złożyć tę obietnicę: zapobiegnę III wojnie światowej” – powiedział.

Trump oświadczył, że przyszłoroczne wybory prezydenckie będą „ostateczną bitwą” dla Ameryki.

Donald Trump ogłosił trzy miesiące temu, że będzie ubiegał się o reelekcję w 2024 roku. W sobotę przemawiał na konferencji konserwatywnego komitetu akcji politycznej (CPAC) w Oxon Hill w stanie Maryland.

Zobacz także: Trump: Ukraina mogła pójść na ustępstwa, by uniknąć inwazji

channel4.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz