Były prezydent Donald Trump obiecał pomóc Republikanom w zdobyciu mandatów w Kongresie w wyborach w 2022 roku – poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters, były prezydent Donald Trump obiecał pomóc Republikanom w zdobyciu mandatów w Kongresie w wyborach w 2022 roku. Skrytykował też lidera Republikanów w senacie Mitcha McConnela i byłego wiceprezydenta Mike’a Penca.

Podczas kolacji  dla darczyńców Komitetu Narodowego Republikanów w Palm Beach na Florydzie Trump dał do zrozumienia, że ​​nadal jest zirytowany niemożnością utrzymania się w Białym Domu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

McConnell wzbudził gniew Trumpa w następstwie wyborów za stwierdzenie, że Biden wygrał wybory prezydenckie. Według źródła agencji prasowej Trump nazwał senatora „sukinsynem”.

Przed odejściem ze stanowiska Trump zganił Penca za to, że nie interweniował w celu powstrzymania kongresowej certyfikacji wyniku głosowania. Trump miał powiedzieć podczas spotkania, że rozmawiał niedawno z Pencem i przekazał, że nadal jest nim rozczarowany.

McConnell i Pence nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Zobacz też: Dwóch policjantów pozwało Donalda Trumpa

Według rozmówców agencji, Trump starał się przedstawić siebie jako Republikańskiego przywódcę, mówiąc, że chce rozmawiać „o przyszłości Partii Republikańskiej i o tym, „co musimy zrobić, aby skierować naszych kandydatów na kurs do zwycięstwa”.

„Stoję przed wami tego wieczoru pełen przekonania, że ​​w 2022 roku odzyskamy Izbę (Reprezentantów) i odzyskamy Senat. A potem w 2024 roku republikański kandydat wygra Biały Dom” – cytuje Reuters powołując się na swoje źródła.

Aktywna rola Trumpa w polityce republikańskiej pomimo przegranej w wyborach w 2020 roku różni się od innych byłych prezydentów, którzy po opuszczeniu Białego Domu mieli tendencję do wycofywania się z centrum uwagi.

Zdaniem portalu Times of Israel Trump miał powiedzieć: „Kluczem do tej triumfalnej przyszłości będzie budowanie na zyskach, które nasz niesamowity ruch osiągnął w ciągu ostatnich czterech lat. Pod naszym kierownictwem powitaliśmy miliony nowych wyborców w republikańskiej koalicji. Przekształciliśmy Partię Republikańską w partię, która naprawdę walczy o wszystkich Amerykanów”.

Kresy.pl/Reuters/Times of Israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz