Trump obiecuje pomóc Republikanom w zdobyciu mandatów w Kongresie w wyborach w 2022 roku

Były prezydent Donald Trump obiecał pomóc Republikanom w zdobyciu mandatów w Kongresie w wyborach w 2022 roku – poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters, były prezydent Donald Trump obiecał pomóc Republikanom w zdobyciu mandatów w Kongresie w wyborach w 2022 roku. Skrytykował też lidera Republikanów w senacie Mitcha McConnela i byłego wiceprezydenta Mike’a Penca.

Podczas kolacji  dla darczyńców Komitetu Narodowego Republikanów w Palm Beach na Florydzie Trump dał do zrozumienia, że ​​nadal jest zirytowany niemożnością utrzymania się w Białym Domu.

McConnell wzbudził gniew Trumpa w następstwie wyborów za stwierdzenie, że Biden wygrał wybory prezydenckie. Według źródła agencji prasowej Trump nazwał senatora „sukinsynem”.

Przed odejściem ze stanowiska Trump zganił Penca za to, że nie interweniował w celu powstrzymania kongresowej certyfikacji wyniku głosowania. Trump miał powiedzieć podczas spotkania, że rozmawiał niedawno z Pencem i przekazał, że nadal jest nim rozczarowany.

McConnell i Pence nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Zobacz też: Dwóch policjantów pozwało Donalda Trumpa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według rozmówców agencji, Trump starał się przedstawić siebie jako Republikańskiego przywódcę, mówiąc, że chce rozmawiać „o przyszłości Partii Republikańskiej i o tym, „co musimy zrobić, aby skierować naszych kandydatów na kurs do zwycięstwa”.

„Stoję przed wami tego wieczoru pełen przekonania, że ​​w 2022 roku odzyskamy Izbę (Reprezentantów) i odzyskamy Senat. A potem w 2024 roku republikański kandydat wygra Biały Dom” – cytuje Reuters powołując się na swoje źródła.

Aktywna rola Trumpa w polityce republikańskiej pomimo przegranej w wyborach w 2020 roku różni się od innych byłych prezydentów, którzy po opuszczeniu Białego Domu mieli tendencję do wycofywania się z centrum uwagi.

Zdaniem portalu Times of Israel Trump miał powiedzieć: „Kluczem do tej triumfalnej przyszłości będzie budowanie na zyskach, które nasz niesamowity ruch osiągnął w ciągu ostatnich czterech lat. Pod naszym kierownictwem powitaliśmy miliony nowych wyborców w republikańskiej koalicji. Przekształciliśmy Partię Republikańską w partię, która naprawdę walczy o wszystkich Amerykanów”.

Kresy.pl/Reuters/Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz