Prezydent USA w wywiadzie dla NYT oświadczył, że jego polityka wobec Chin jest łagodna, ponieważ liczy na pomoc ws. Korei Północnej.

New York Times podał, że w trakcie wywiadu przeprowadzonego w czwartek Donald Trump pierwszy raz oświadczył wprost, że w kwestii handlu pozostaje łagodny wobec Chin, ponieważ ma nadzieję na wywarcie presji przez chińskich przywódców wobec Korei Północnej na porzucenie programu nuklearnego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Kilka godzin przed udzieleniem wywiadu Trump oświadczył na Twitterze, że pozostaje „bardzo rozczarowany” faktem przyzwolenia przez Chiny na dostawy ropy naftowej do Korei Północnej wbrew sankcjom Rady Bezpieczeństwa ONZ. W wywiadzie z „NYT” podkreślił, że jego cierpliwość wobec Chin może niedługo się skończyć. Ropa trafia do Korei Północnej. Nie taka była umowa!” – tłumaczył amerykański przywódca.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trump: Chiny pozwalają na to, by do Korei Północnej docierała ropa

Trump zagroził także zdecydowanymi działaniami w dziedzinie handlu z Chinami: Jeśli nam nie pomogą z Koreą Północną, zrobię to, co zawsze zapowiadałem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zaznaczył, że chociaż podczas swojej listopadowej wizyty w Chinach został potraktowany przez prezydenta Xi Jinpinga lepiej, niż potraktowano kogokolwiek innego w historii Chin, Trump podkreślił, że Chiny muszą pomagać nam dużo bardziej. Mamy tam zagrożenie nuklearne (ze strony Korei Północnej), które nie jest dobre dla Chin – zaznaczył.

Podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump wielokrotnie oskarżał Chiny o stosowanie nieuczciwych metod w handlu z Stanów Zjednoczonych i zapowiadał wprowadzenia ceł zaporowych na dobra importowane z ChRL.

Kresy.pl / interia.pl / nytimes.com

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz