Trump dziękuje Kim Dzong Unowi

Prezydent USA podziękował przywódcy Korei Północnej za wysłanie do USA prawdopodobnych szczątków amerykańskich żołnierzy poległych w czasie wojny koreańskiej.

Prezydent USA napisał na Twitterze: „Dziękuję przewodniczący Kim Dzong Unie za dotrzymanie słowa i rozpoczęcie procesu wysyłania do domu szczątków naszych wspaniałych i ukochanych, zaginionych poległych! Nie jestem aż tak zaskoczony, że podjąłeś takie uprzejme działanie”. Trump podziękował także przywódcy KRLD za „miły listy”. Jak dodał – „oczekuję by spotkać cię wkrótce”.Kim Dzong Un obiecał odesłanie do USA szczątków poległych w konflikcie z jego krajem amerykańskich żołnierzy w czasie czerwcowego spotkania z Trumpem w Singapurze. Agencja informacyjna Reuters ma natomiast wątpliwości czy pisząc o „miłym liście” prezydent USA miał na myśli ten z połowy lipca, czy też otrzymał jeszcze jedną wiadomość od przywódcy Korei Północnej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ceremonia przyjęcia szczątków poległych żołnierzy odbyła się w środę w bazie Pearl Harbor-Hickam na Hawajach. Uczestniczył w niej wiceprezydent Mike Pence. „Wiem, że prezydent Trump jest wdzięczny przewodniczącemu Kimowi, że dotrzymał słowa i dziś widzimy postęp w naszych wysiłkach na rzecz osiągnięcia pokoju na Półwyspie Koreańskim” – powiedział wczoraj Pence.

Na terytorium Korei Północnej w czasie konfliktu z lat 1950-1953 zaginęło około 5,3 tys. amerykańskich żołnierzy.

reuters.com/kresy.pl

 

Trump dziękuje Kim Dzong Unowi
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz