Trump dziękuje Kim Dzong Unowi

Prezydent USA podziękował przywódcy Korei Północnej za wysłanie do USA prawdopodobnych szczątków amerykańskich żołnierzy poległych w czasie wojny koreańskiej.

Prezydent USA napisał na Twitterze: „Dziękuję przewodniczący Kim Dzong Unie za dotrzymanie słowa i rozpoczęcie procesu wysyłania do domu szczątków naszych wspaniałych i ukochanych, zaginionych poległych! Nie jestem aż tak zaskoczony, że podjąłeś takie uprzejme działanie”. Trump podziękował także przywódcy KRLD za „miły listy”. Jak dodał – „oczekuję by spotkać cię wkrótce”.

Kim Dzong Un obiecał odesłanie do USA szczątków poległych w konflikcie z jego krajem amerykańskich żołnierzy w czasie czerwcowego spotkania z Trumpem w Singapurze. Agencja informacyjna Reuters ma natomiast wątpliwości czy pisząc o „miłym liście” prezydent USA miał na myśli ten z połowy lipca, czy też otrzymał jeszcze jedną wiadomość od przywódcy Korei Północnej.

Ceremonia przyjęcia szczątków poległych żołnierzy odbyła się w środę w bazie Pearl Harbor-Hickam na Hawajach. Uczestniczył w niej wiceprezydent Mike Pence. „Wiem, że prezydent Trump jest wdzięczny przewodniczącemu Kimowi, że dotrzymał słowa i dziś widzimy postęp w naszych wysiłkach na rzecz osiągnięcia pokoju na Półwyspie Koreańskim” – powiedział wczoraj Pence.

Na terytorium Korei Północnej w czasie konfliktu z lat 1950-1953 zaginęło około 5,3 tys. amerykańskich żołnierzy.

reuters.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz